6 آبان 1393

سه گزينه پيشنهادی ضرغامی براي رياست صدا و سيما

6 آبان 1393

پايگاه خبري «پارس» نزدیک به اصولگرایان در گزارشی خبری درباره رییس جدید سازمان صدا و سیما نوشت:

رييس سازمان صدا و سيما انتخاب شده و بعد از تاسوعا و عاشوراي حسيني معرفي خواهد شد.

همچون علي لاريجاني دو دوره رياست پنج ساله عزت الله ضرغامي نيز بر صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران پايان يافته است و از ارديبهشت ماه سال جاري اين جايگاه مهم فرهنگي خود را براي مديري جديد آماده مي كند و شاخص هاي تعيين شده براي رياست صدا و سيما كه در قالب كارگروهي به رهبر معظم انقلاب، ارايه شده مصداق خود را يافته است.

هر چند نهادهاي مربوطه نيز در مورد افرادي كه در معرض بررسي اين شاخص ها بودند استعلامات لازم را ارايه كرده اند ولي در نهايت يك نفر از ميان 9 نفري كه نهادهاي مربوطه گمانه زني مي كردند به عنوان رييس سازمان صدا و سيما انتخاب شده است.

برخي خبرها حكايت از آن دارد كه بعد از ايام تاسوعا و عاشورا، در 16 آبان ماه، حكم رياست جديد سازمان صدا و سيما اعلام خواهد شد.

همايش «افق رسانه» تقريبا هر دو ماه يكبار جهت هماهنگي تمامي مديران رسانه ملي برگزار مي شود در آخرين جلسه اين همايش كه شنبه هفته جاري(سوم آبان) برگزار شد مديران مياني سازمان صدا و سيما در خوش و بش با «محمد سرافراز» معاون برون مرزي، رياست جديد اين سازمان را تبريك مي گفتند.

در بخش دیگر این مراسم به پخش بخش کوتاهی از مجموعه «خوش رکاب» با بازی مجید صالحی اختصاص داشته که تا به حال بارها از شبکه‌های مختلف به روی آنتن رفته است. ضرغامی با عنوان اینکه این کلیپ کوتاه را ببینید تا خستگی‌تان در برود، اقدام به پخش آن کرد.

در این بخش، مجید صالحی در حال تمییز کردن کامیون (خوش رکاب) نشان داده شد آن هم در حالی که صالحی می‌گفت: عزت وقت رفتنه... آخه دست هم خیلی زیاد شده... پس از پخش این بخش ضرغامی به مزاح گفت واقعا هم آن قدر دست زیاد شده که کار تصمیم‌گیری را سخت کرده است.

با وجود اينكه همه گمانه زني ها اكنون متوجه «سرافراز» است ليكن همچنان از «غلامعلي حدادعادل»، «حسين محمدي»، «عليرضا زاكاني»، «علي دارابي» و «علي عسگري» به عنوان گزينه هاي مطرح براي رياست صداو سيما در محافل غير رسمي نام برده مي شود.

گفته مي شود از عزت الله ضرغامي نيز خواسته شده بود تا گزينه هاي پيشنهادي خود مبتني بر معيارهاي تعيين شده را ارايه نمايد كه وي سه نفر از مديران رسانه ملي را به عنوان پيشنهاد مطرح كرده بود.

«محمد سرافراز» معاون برون مرزي، «علي دارابي» معاون سيما و «علي عسگري» معاونت توسعه و فناوری رسانه؛ گزينه هاي مدنظر ضرغامي بوده اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)