6 آبان 1393

اعلام فهرست نامزدهای نماینده مدیران مسوول مطبوعات در هیات نظارت

6 آبان 1393

فهرست اسامی نامزدهای پانزدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسوول مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری که امروز ششم آبان در تالار رودکی برگزار می‌شود، اعلام شد.

به گزارش ایسنا، سید علاءالدین ظهوریان، دبیر هیات نظارت بر مطبوعات ضمن اعلام این خبر گفت: در اجرای تبصره 4 ماده 10 قانون مطبوعات از مدیران مسئول مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری دعوت می‌شود برای انتخاب نماینده خود در پانزدهمین دوره هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه‌ای که ساعت 14 سه شنبه، ششم آبان ماه در محل تالار رودکی تشکیل می شود، شرکت کنند.

دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات با اشاره به اینکه مدیران مسئولی که یک سال قبل از روز برگزاری انتخابات حداقل یک شماره از نشریه خود را‌ منتشر کرده‌ باشند و یا پروانه انتشار نشریه‌شان به دلیل حکم قطعی دادگاه و یا ماده 16 قانون مطبوعات توسط هیأت ‌نظارت بر مطبوعات ابطال نشده باشد، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند، یادآور شد، ملاک انتشار نشریه، اعلام وصول آن طبق روال مرسوم در معاونت امور مطبوعاتی بوده و اعلام وصول حضوری مطابق تصمیم کمیته نظارت بر انتخابات فاقد وجاهت قانونی است.

ظهوریان همچنین اعلام کرد، مطابق ماده 46 آیین‌نامه اجرایی قانون مطبوعات مدیران خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری می‌توانند در انتخابات مدیران مسئول شرکت کنند مشروط به اینکه رسانه آنان حداقل شش ماه در محدوده یک سال باقی مانده به روز انتخابات فعالیت مستمر داشته باشد.

دبیر هیأت نظارت بر مطبوعات یادآور شد، مطابق ‌تبصره یک ماده 31 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات چنانچه در مرحله اول اکثریت مطلق مدیران مسئول دارای حق رأی حاضر نشوند، جلسه بعد پس از دو هفته تشکیل و با رأی اکثریت‌ حاضران نسبت به انتخاب نماینده مدیران مسئول اقدام می‌شود.

در صورت عدم حضور اکثریت مطلق مدیران مسئول در مرحله اول، دور دوم انتخابات در تاریخ 20آبان ماه ساعت 13 در محل تالار وحدت تشکیل خواهد شد.

فهرست اسامی نامزدهای پانزدهمین دوره انتخابات تعیین نماینده مدیران مسوول مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است.

انتظامی - حسین/فارغ التحصیلان

انصاری - جواد/ نخل

آکوی محصل- شهلا/روشنای زندگی

پیمان - سید فرید/عصر آزادی

چرخابی - علیرضا/دژپل

حلاجیان – مهدی/ساحل دریا

حلالی زاده - امید/فرهنگ جنوب

خدادادیان طاغونک - فرشید/میراث پارس

دانی – محمد مهدی/عصر اندیشه

صالحیه یزدی- حمید رضا/چیدمان

طباطبایی حسینی – سید عباس/سیمانگار

عمو لشکریان- حمید/پایگاه اطلاع رسانی عزت

فرزانه ثابت - سارا/پایگاه اطلاع رسانی طوفان نیوز

قلی زاده - مجید/خبرگزاری تسنیم

کواکبیان- مصطفی/مردم سالاری

محمدی – علی/موج نو

مدنی – سید حامد/الدوز

ملا سعیدی- سید اصغر/هدف و اقتصاد

منشوری - مسعود/پایگاه اطلاع رسانی نوید صبح

موسوی – سید نظام الدین/خبرگزاری فارس

مهاجر – محمد/پایگاه اطلاع رسانی 24 آنلاین

میری - ابوالحسن/زاهدان امروز

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)