5 آبان 1393

مازندرانی‌ها اینترنت‌بازترین مردم ایران

5 آبان 1393

مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات مازندران با اشاره به میانگین ضریب نفوذ ۵۰ درصدی اینترنت در کشور اظهار داشت: مازندران باضریب ۸۵ درصدی رتبه اول کشور را داراست.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله طهماسبی عصر دوشنبه در نشست مسئولان شهرستان محمودآباد در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: مازندران در فناوری اطلاعات و ارتباطات و کاهش شکاف دیجیتالی با ارزیابی اتحادیه بین المللی مخابرات با اختلاف ناچیزی پس از تهران در رتبه دوم قرار دارد.

وی ادامه داد: ۷۷ درصد روستاهای استان دارای اینترنت پرسرعت و تمام روستاها دارای تلفن ثابت هستند و ۹۰ درصد روستاها زیر پوشش شبکه موبایل قرار دارند.

وی درتشریح برنامه های خود افزود: ۲۰ روستا را زیر پوشش شبکه موبایل خواهیم برد و ۲۵۰ روستا را با(جی.تی.اس)و (جی.تی.اس.ام)پوشش خواهیم داد.

طهماسبی با ابراز اینکه دولت الکترونیک زیر ساخت خوبی از قبل داشته افزود: امروزه ۸۵ دستگاه استان به شبکه دولت الکترونیک وصل هستند و ارتباط مکاتبه ای خوبی دارند و برای توسعه دولت الکترونیک جدیدا ابلاغیه ای به استانها رسید و اولین کارگروه توسعه دولت الکترونیک درمازندران به ریاست استاندار برگزار شد.

مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات با اعلام اینکه دو میلیون و ۶۰۰ هزار کاربر اینترنت دراستان داریم اظهار داشت: با توجه به جمعیت مازندران رقم بالایی است و ۵۲ درصد نفوذ کامپیوتر به خانه ها ر اداریم، ۴۵ درصددسترسی خانه ها به رادیو و ۹۸ درصد دسترسی به تلویزیون راداریم که اینها شاخص اتحادیه بین الملل مخابرات است.

وی بیان داشت: ما سومین استان در کشوریم که کارگروه تشکیل داده و اولین استانی هستیم که فرمانداریها کارگروه تشکیل دادند.

طهماسبی خطاب به حاضرین اعلام داشت: برای ایجاد کارگروه توسعه دولت الکترونیک باید کمیته ها با حضور اداراتی مثل جهاد، مخابرات، شهرداری و غیره و با ریاست فرماندار شکل گیرد.

وی کارگروه را اتاق فکر استان نامید واظهار داشت: درحقیقت کارگروهها اتاق فکراستان هستند و ۲۲ فرمانداری باید ۲۲ اتاق فکر استان باشند.

طهماسبی سه آیتم دولت در دولت،دولت و بنگاههای اقتصادی و دولت و شهروند را از ویژگیهای دولت الکترونیک برشمرد وافزود: درقدم اول ادارات باید به فرمانداریها وصل شوند و مکاتبات اداری ازبستر دولت الکترونیک انجام شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)