5 آبان 1393

نشریه افکار، ماهنامه زنان امروز و روزنامه‌ تهران امروز «مجرم» شناخته شدند

5 آبان 1393

رادیو زمانه

شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران، ماهنامه زنان امروز و روزنامه‌های تهران امروز، افکار و گل را «مجرم» اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری میزان، این نشریات و روزنامه‌ها روز یکشنبه چهارم آبان با حضور اعضای هیأت منصفه محاکمه شدند.

علی‌اکبر کسائیان، سخنگوی هیأت منصفه مطبوعات گفت: «تهران امروز به اتهام انتشار حکم غیرقطعی دادگاه با اکثریت آرا مجرم شناخته و با اکثریت آرا مستحق تخفیف دانسته شد.»

کسائیان افزود: «نشریه افکار نیز بابت نشر مطالب خلاف واقع به اتفاق آرا مجرم شناخته شد و بابت فعالیت تبلیغی علیه نظام با اکثریت آرا مجرم شناخته شد. همچنین هیأت منصفه مطبوعات استان تهران با اکثریت آرا متهم را مستحق تخفیف ندانست.»

به گفته وی «نشریه ورزشی گل بابت نشر مطالب خلاف واقع به قصد اضرار به غیر با اکثریت آرا مجرم شناخته و با اکثریت آرا مستحق تخفیف دانسته شد.»

سخنگوی هیأت منصفه مطبوعات همچنین گفت: «نشریه زنان امروز نیز به اتهام استفاده ابزاری از تصاویر زنان با اکثریت آرا مجرم شناخته و با اکثریت آرا مستحق تخفیف دانسته شد.»

نهادهای بین‌المللی حقوق بشری مدافع آزادی رسانه‌ها از برخورد و توقیف مطبوعات در ایران انتقاد می‌کنند و از این کشور به عنوان یکی از «دشمنان رسانه‌ها» نام می‌برند. در مقابل مسئولان حکومتی ایران این انتقادات را رد می‌کنند و برخورد با رسانه‌ها را مسأله داخلی خود می‌دانند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)