4 آبان 1393

دادستان تهران: مدیران برخی رسانه‌ها را احضار کرده‌ایم

4 آبان 1393

دیگربان

عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان تهران اعلام کرد به برخی رسانه‌ها درباره ماجرای اسید‌پاشی‌های اصفهان تذکر داده شده و برخی هم احضار شده‌اند که در صورت لزوم با آنها نیز برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، دولت‌آبادی گفته برخی رسانه‌ها در جریان اسید‌پاشی‌های اصفهان اذهان را «تشویش» کرده‌اند که دادستانی به آنها تذکر داده است.

وی افزوده با وجود احضار برخی در این رابطه٬ اگر لازم باشد برای این رسانه‌ها پرونده تشکیل داده شده و با آنها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

دولت‌آبادی این مطلب را در واکنش به درخواست محافظه‌کاران تندرو برای برخورد با رسانه‌هایی که در رابطه با اسید‌پاشی‌‌های اخیر اقدام به «سیاه‌نمایی» کرده‌اند٬ بیان کرده است.

روزنامه کیهان که زیر نظر نماینده علی خامنه‌ای منتشر می‌شود صبح امروز با انتشار یادداشتی به صراحت خواستار برخورد قضایی با ایسنا و سایت «خبر‌آنلاین» در پرونده اسید‌پاشی‌ها شده بود.

اعتراض‌ها به ناکامی نهاد‌های انتظامی٬ امنیتی و اطلاعاتی در شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان اسید‌پاشی‌‌های اخیر در اصفهان در دو شهر اصفهان و تهران همچنان ادامه دارد.

پلیس امروز با گروهی از تجمع‌کنندگان معترض در این دو شهر برخورد کرده و براساس برخی گزارش‌ها دست‌کم ۳۰ نفر را بازداشت کرده است.

در پرونده اسید‌پاشی‌های اخیر تاکنون حدود ۹۰ نفر بازداشت شده‌اند که هیچ‌یک از آنها نقشی در اسید‌پاشی‌ها نداشته‌اند.

مقام‌های پلیس این افراد را به خاطر «شایعه‌پراکنی»٬ «تجمع غیرقانونی» و «ناامنی» بازداشت کرده‌اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)