3 آبان 1393

کیهان خواستار برخورد با ایسنا و خبرآنلاین شد

3 آبان 1393

دیگربان

روزنامه کیهان٬ سازمان بسیج و گروهی از نمایندگان علی خامنه‌ای در شهر‌ها خواستار برخورد قوه قضائیه با برخی از رسانه‌ها در ماجرای اسید‌پاشی‌های اخیر اصفهان شده‌اند.

روزنامه کیهان در شماره روز شنبه (سوم آبان) خود به صراحت از خبرگزاری ایسنا و سایت «خبر آنلاین» به عنوان دو رسانه‌ای نام برده که در جریان اسید‌پاشی‌ها «خط سیاهی» را دنبال می‌کردند.

این روزنامه که تحت نظر نماینده علی خامنه‌ای منتشر می‌شود از قوه قضائیه خواسته با این رسانه‌ها برخورد کند.

محمدرضا نقدی٬ رئیس سازمان بسیج هم دو روز پیش با حمله به گروهی از «رسانه‌‌های زنجیره‌ای» از عملکرد آنها در نحوه پوشش وقایع مربوط به اسیدپاشی اصفهان انتقاد کرده بود. نقدی هم‌چون روزنامه کیهان از مقام‌های قضایی درخواست کرده بود با این رسانه‌ها برخورد کند و مانع ادامه انتشار گزارش‌های یک‌سویه آنها درباره وقایع اخیر شهر اصفهان شود.

برخی از نمایندگان علی خامنه‌ای در شهرستان‌ها هم در خطبه‌های نماز جمعه با محکوم کردن اسید‌پاشی‌ها به عملکرد گروهی از رسانه‌ها در این باره انتقاد کرده‌اند.

از صبح روز شنبه هم برخی از رسانه‌های محافظه‌کار اخبار و گزارش‌های قابل توجهی در نقد رسانه‌های «اصلاح‌طلب» و «مستقل» آغاز کرده و در بسیاری از موارد خواستار ورود قوه قضائیه به این مسئله شده‌اند.

محافظه‌کاران تندرو معتقدند ربط اسید‌پاشی‌ها به حزب‌الله ابتدا در رسانه‌های داخل آغاز و سپس از سوی رسانه‌های خارج از ایران دنبال شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)