2 آبان 1393

پرونده اسید پاشی؛ برخورد با رسانه‌‌ها شدت می‌گیرد

2 آبان 1393

رادیو زمانه

در حالی که حسن روحانی خواهان پیگیری پرونده اسید پاشی به زنان شده، برخورد با رسانه‌هایی که تصاویر تجمع مردمی در اصفهان و تهران را منتشر کرده بودند نیز شدت یافته است.

وب سایت «کلمه» گزارش داده آریا جعفری، عکاس و مسئول بخش عکس خبرگزاری ایسنا در اصفهان که عکس‌های زیادی از تجمع اعتراضی مردم اصفهان در روز چهارشنبه گذشته منتشر کرده بود در منزل خود بازداشت و وسایل شخصی او نیز تفتیش و توقیف شده است.

خبرگزاری مهر نیز صفحه مربوط به عکس‌‌های تجمع اعتراضی علیه اسید پاشی را از وب سایت خود حذف کرده و توضیحی در این مورد نداده است.

خبرگزاری فارس، از رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیز خواهان برخورد با رسانه‌هایی شده است که به گفته فارس «اسید پاشی کرده و با امنیت و آرامش ملی بازی دو گانه انجام می‌دهند». این خبرگزاری، اخبار انعکاس یافته در برخی رسانه‌‌های داخلی را هم سو با «رسانه‌های بیگانه» ارزیابی کرده است.

شهلا میرگلوبیات، عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز جنایت اسیدپاشی در اصفهان را «سناریوی جدید خود غربی‌ها» دانسته و گفته است سند این موضوع نیز همزمانی این توطئه با بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس است.

پرویز سروری قائم‌مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و عضو شورای شهر تهران هم از قوه قضاییه خواست تا با احضار افراد و رسانه‌ها از آن‌ها دلایل‌ و مدارک‌شان برای پیوند زدن حادثه اسیدپاشی به «نیروهای ارزشی» را بخواهد. عضو شورای شهر تهران این رسانه‌ها را با «فتنه ۸۸» مرتبط دانست.

ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور نیز پیوند زدن مسئله اسیدپاشی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر را کار «جریانات ضدانقلاب» معرفی کرد.

بیژن مقدم مدیرمسئول روزنامه جام‌جم نیز به خبرگزاری فارس گفته است فاصله ادعاهای رسانه‌های بیگانه با حقیقت زیاد است. به گفته مقدم: سؤال اینجاست که مسئولان رسانه‌های غربی بر چه اساسی به انگیزه عامل یا عاملان بروز حادثه اسیدپاشی در اصفهان پیش از آنکه دستگیر شوند، پی برده‌اند؟

در همین حال حسن روحانی به سه وزارتخانه کشور، اطلاعات و دادگستری دستور داده است ماموریت‌های محوله در مورد پرونده اسید پاشی به زنان در اصفهان را با سرعت بیشتری پیگیری کنند. روحانی با ابراز تاسف از وقوع این اعمال غیرانسانی و ابراز همدردی با مصدومان، هیات وزیران را مامور کرد که در جلسه یکشنبه آینده بررسی گزارش دستگاه‌های مسوول را در دستور کار خود قرار دهد.

محمدمهدی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران نیز روز جمعه ۲ آبان در خطبه‌های نماز جعه خواهان برخورد با عوامل این جنایت‌ها شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)