2 آبان 1393

لایحه نظام جامع رسانه‌ای زمستان به مجلس می رود

2 آبان 1393

معاون پارلمانی وزارت ارشاد با بیان اینکه اصرارها برای تسریع در ارائه لایحه نظام جامع رسانه نباید به سمتی برود که بسته ای غیرجامع و غیر کارشناسی تهیه شود، از زمستان امسال به عنوان زمان ارائه این لایحه به مجلس خبر داد.

حسین نوش آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس تصمیم گرفت طرح جامع رسانه را مسکوت گذاشته و منتظر لایحه دولت باشد، گفت: بحث درخصوص مساله مهمی مانند ساماندهی امر مطبوعات و تدوین نظام رسانه های همگانی اهمیت ویژه ای دارد و اگر بناست برای رسانه ها و مطبوعات نقشه راهی تهیه شود، باید از شتابزدگی و برخورد عجولانه پرهیز کرد؛ در غیر این صورت نتیجه مثبتی که انتظار است، عایدمان نخواهد نشد.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت بر اساس قانون برنامه مکلف به تدوین اصول و سیاست های نظام جامع رسانه و نگارش لایجه در این خصوص است، ادامه داد: اگر این اتفاق به موقع انجام نشده، مسئولیت آن فقط برعهده دولت یازدهم نیست بلکه وظیفه دولت قبل بود که باید آن را انجام می داد.

وی با بیان اینکه تنها یک سال از استقرار دولت یازدهم می گذرد، تصریح کرد: دولت یازدهم و وزارت ارشاد در مدت این یک سال تمام تلاش خود را داشته تا لایحه مذکور به سرانجام برسد و اکنون نیز در حال جمع آوری نهایی نظر صاحبان نشر، صاحبان رسانه، استادان، دانشجویان و فعالان این حوزه هستیم که اگر ایده ای دارند، مطرح کنند تا لایحه نهایی تا پایان فصل پاییز تقدیم دولت شود.

نوش آبادی با اشاره به اینکه کمیسیون های اصلی و فرعی هیئت دولت باید به این لایحه رسیدگی کنند، گفت: انتظار داریم این لایحه تا زمستان جاری در دولت نهایی و به مجلس ارائه شود تا اگر مجلس نیز اهتمام کند این بحث در دستور ویژه قرار گیرد و تا پایان سال شاهد بررسی آن باشیم.

وی با بیان اینکه در لایحه مذکور نظرات نمایندگان نیز مدنظر قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: طرح نمایندگان برای ما قابل احترام است ولی با توجه به این که معمولا طرح ها مشمول اصل 75 میشود و بار مالی برای دولت دارد، ممکن است شورای نگهبان به آن ایراد بگیرد لذا نظر وزارت ارشاد بر این است که لایحه ارائه شود.

معاون پارلمانی وزارت ارشاد افزود: اگرچه وزارت ارشاد تعهد کرده تا این لایحه را هرچه سریعتر نهایی کند ولی اصرارها برای تسریع در این موضوع نباید موجب آن شود که بسته ای غیرجامع و غیر کارشناسی تهیه شود و اگر به هر دلیلی –کم کاری دولت قبل یا جابجایی دولت جدید- در این موضوع تاخیر ایجاد شده ولی بهانه ای برای کار عجولانه و شتابزده نشود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)