1 آبان 1393

ماهنامه «زنان امروز» به «استفاده ابزاری از تصاویر زنان» متهم شد

1 آبان 1393

رادیو زمانه

ماهنامه «زنان امروز» که چند ماهی است با مدیریت شهلا شرکت منتشر می‌شود به «استفاده ابزاری از تصاویر زنان» متهم شد.

روزنامه اعتماد در شماره پنجشنبه اول آبان نوشت که این نشریه با شکایت مدعی‌العموم روز یکشنبه چهارم آبان محاکمه خواهد شد.

شهلا شرکت پیش از این، صاحب‌امتیاز ماهنامه‌ «زنان» بود که در سال ۱۳۸۶ لغو مجوز شد. این ماهنامه در شمار مجله‌های انگشت‌شمار با محوریت موضوعات مربوط به زنان در ایران بود و به‌مدت ۱۶سال، از بهمن ۱۳۷۰ تا دی ۱۳۸۶در ۱۵۲ شماره منتشر شد.

همچنین مدیران مسئول روزنامه‌های «افکار»، «تهران امروز» و «گل» نیز چهارم آبان در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی محاکمه می‌شوند.

پرونده روزنامه «افکار» به اتهام «نشر مطالب خلاف واقع و فعالیت تبلیغی علیه نظام» تشکیل شده است. بر پایه این گزارش به پرونده مدیر مسئول روزنامه «تهران امروز» نیز به اتهام «انتشار حکم غیرقطعی دادگاه» رسیدگی خواهد شد.

اتهام روزنامه ورزشی «گل» اعلام نشده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)