30 مهر 1393

پیکر خبرنگار پرس تی وی به لبنان منتقل شد

30 مهر 1393

جنازه ’سرنا شیم’ خبرنگار لبنانی تبار شبکه انگلیسی زبان ’پرس تی وی’ ایران که در مرز ترکیه با سوریه در یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد، به لبنان منتقل شد.

به گزارش ایرنا، جنازه خانم سرنا شیم روز سه شنبه در شهر شانلی عرفا در جنوبشرق ترکیه تحویل خانواده اش شده بود که توسط هواپیما ابتدا از شانلی عرفا به استانبول و سپس از طریق این شهر به بیروت منتقل شد.

به گزارش آناتولی جنازه این خبرنگار آمریکایی لبنانی تبار در فرودگاه استانبول به هنگام انتقال به هواپیمای ترکیش ایر با عنوان اینکه مدارک ناقص دارد، مدتی در انتظار ماند و از پرواز جا ماند. جنازه این خبرنگار در نهایت بامداد امروز توسط پرواز دیگر این شرکت به بیروت منتقل شد.

خانم سرنا شیم یک هفته پیش برای تعقیب تحولات در شهر مرزی ’کوبانی’ سوریه به شانلی عرفا رفته بود تا گزارش هایی از منطقه سوروچ ترکیه تهیه کند.

خودرویی که توسط سرنا شیم کرایه شده بود در منطقه سوروچ با یک دستگاه کامیون بتون آماده (میکسر) به طور شاخ به شاخ برخورد کرد که در نتیجه این خبرنگار در محل حادثه کشته و ’جودی ژالی’ فیلمبردار وی نیز به شدت زخمی شد. فیلمبردار پرس تی وی همچنان تحت مراقبت شدید قرار دارد و وضعیت جسمی وی وخیم گزارش شده است.

سرنا شیم 30 ساله، متاهل و دارای دو فرزند بود و برای تعقیب تحولات کوبانی به سرورچ ترکیه رفته بود. او شهروند آمریکا و لبنانی تبار است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)