30 مهر 1393

سردبیر جنجالی «واشنگتن پست» درگذشت

30 مهر 1393

بن بردلی - سردبیر نشریه «واشنگتن پست» - که نقش اصلی در افشای رسوایی واترگیت داشت، در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

به گزارش ایسنا، «بن برادلی» که از سال 1965 به مدت 26 سال سردبیری روزنامه «واشنگتن پست» را بر عهده داشت، در سن 93 سالگی و در خانه‌اش در شهر واشنگتن درگذشت.

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا خدماتی را که «بن برادلی» در حق روزنامه‌نگاری انجام داده، ستوده و از وی به عنوان شخصی یاد کرده است که حرفه خبرنگاری معنایی فراتر از یک شغل معمولی برای وی داشته است.

«بن برادلی» نقش اصلی در فاش ساختن رسوایی «واترگیت» و وداع «ریچارد نیکسون»، رییس‌جمهور وقت آمریکا، در سال ۱۹۷۴ از قدرت را داشت و روزنامه واشنگتن پست به دلیل نقشش در پرده‌برداشتن از رسوایی «واترگیت» و انتشار حقایقی در مورد فعالیت‌های غیرقانونی دستیاران ریچارد نیکسون و سوءاستفاده وی از قدرت، برنده جایزه معتبر «پولیتزر» شد.

به گزارش نیویورک تایمز، «بن برادلی» در سال ۱۹۲۱ در شهر بوستون متولد شد و پس از فارغ‌التحصیلی دانشگاه هاروارد به عنوان خبرنگار برای روزنامه ‌واشنگتن پست و مجله نیوزویک کار می‌کرد و در همین دوران دوستی نزدیکش با «جان اف کندی»، رییس‌جمهور بعدی آمریکا شکل گرفت.

وی در سال ۱۹۶۸ مسئولیت سردبیری واشنگتن پست را بر عهده گرفت و این روزنامه تحت هدایت او به یکی از معتبرترین روزنامه‌های جهان بدل شد.

تا پیش از شروع به کار بن بردلی به عنوان سردبیر، واشنگتن پست تنها چهار بار برنده جایزه پولیتزر شده بود، اما پس از به دست گرفتن سکان هدایت این روزنامه توسط بردلی، ۱۷ جایزه پولیتزر دیگر نیز به جوایز پیشین اضافه شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)