30 مهر 1393

جلوگیری از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه‌ها

30 مهر 1393

رادیو زمانه

فدراسیون فوتبال ایران برای نخستین بار روز سه‌شنبه ۲۹ مهر از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه‌ها جلوگیری کرد. این تصمیم به دلیل نداشتن توافق با سازمان صدا و سیما برای پخش حق تلویزیونی لیگ برتر فوتبال گرفته شد.

وزنامه اعتماد روز چهارشنبه ۳۰ مهر گزارش داد که برای نخستین بار پخش مستقیم مسابقات لیگ ‌برتر فوتبال ایران با «مقاومت جدی فدراسیون فوتبال» انجام نشد و «تهدید» فدراسیون بالاخره اجرایی شد.

منصور قنبرزاده، مدیرعامل باشگاه نفت در این باره گفت: «راه دیگری برای فوتبال باقی نمانده بود. ۱۶ باشگاه لیگ برتری پای این تصمیم را امضا کردند و در واقع رئیس فدراسیون، وظایف سازمان لیگ از سوی ۱۶ باشگاه لیگ برتری وکالت دارند که در این باره تصمیم بگیرند و این حق قانونی آن‌ها است.»

به گفته وی «اگر قرار باشد حق و حقوق فوتبال پرداخت نشود راهی نمی‌ماند جز آن‌که آن را از حالت حرفه‌ای به آماتور بازگردانیم.»

تقی سهرابی، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما نیز گفته که صداوسیما آمادگی پخش مسابقات فوتبال را داشت اما «به دلیل کارشکنی فدراسیون فوتبال این اتفاق محقق نشد.»

امیر حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال نیز در پاسخ به صدا و سیما گفت: «در موضوع حق پخش رقابت‌های لیگ برتر فوتبال سازمان صداوسیما هیچ‌گونه همکاری را انجام نداد.»

وی افزود: «فدراسیون فوتبال برای حل این مشکل در نامه‌ها و مکاتبات متعدد با صداوسیما خواستار عقد قرارداد برای پخش بازی‌های لیگ برتر شد اما تاکنون با توجه به نزدیک شدن به نیم فصل این رقابت‌ها، سازمان صدا و سیما هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد و ما در نهایت مجبور به ممانعت از ورود دوربین‌های صدا و سیما به ورزشگاه‌ها شدیم.»

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران هفته گذشته در نامه‌ای به مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ فوتبال از وی خواست تا به دلیل نداشتن توافق با سازمان صدا و سیما برای پخش تلویزیونی لیگ برتر فوتبال، به دوربین‌های تلویزیونی اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندهند.

مسأله حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر فوتبال چندی است موضوع اختلاف سازمان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال است که به‌رغم برگزاری چند جلسه مشترک توسط دو طرف هنوز به نتیجه روشنی نرسیده است. در سال‌های گذشته نیر چند بار این اختلافات پیش آمده بود.

در روز ۹ مهرماه جاری حسن تقدس‌نژاد، معاون مالی و اداری سازمان صدا و سیما، در اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر جلوگیری از پخش مسابقه‌های لیگ برتر گفته بود: «ایشان هر چه به زبانش می‌آید می‌گوید، به نظر من او به جهت نداشتن مدیریت نمی‌تواند فدراسیون فوتبال را اداره کند. او معرفت و شرف و انسانیت را زیر سئوال برد.»

وی درباره مبلغ خرید حق پخش مسابقات فوتبال گفت: «سال گذشته ۱۷ و نیم میلیارد دادیم، امسال هم ۲۲ میلیارد می‌دهیم و در همین حد، بیشتر نمی‌دهیم.»

تقدس‌نژاد با تأکید بر این‌که مشکلی در پخش بازی‌ها پیش نخواهد آمد، افزود: «پخش بازی‌ها دست ماست، دست آقای کفاشیان نیست که جلوی آن را بگیرد.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)