27 مهر 1393

مرضیه رسولی روزنامه نگار زندانی آزاد شد

27 مهر 1393

مرضیه رسولی روزنامه نگار زندانی که از تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۳ به زندان اوین احضار شده بود، آزاد شد.

به گزارش خبرنگاران ایران، این روزنامه نگار حوزه فرهنگی- هنری به دو سال زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود که خانواده وی چندی قبل اعلام کردند این حکم به یک سال حبس کاهش پیدا کرده است.

تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات از اتهاماتی بود که علیه این روزنامه نگار مطرح شده بود.

مرضیه رسولی شامگاه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۰ در خانه اش در تهران بازداشت شد و به مدت ۴۰ روز در بند دو-الف زندان اوین، تحت نظارت سپاه پاسداران زندانی بود. پس از ۴۰ روز حبس او با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. همزمان با او چند روزنامه نگار دیگر هم بازداشت شدند و بعد از مدتی فیلمی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی درباره او و سایر روزنامه نگار بازداشتی با او پخش شد که اتهاماتی مانند ارتباط با بیگانگان علیه آنها مطرح شد.

وی سابقه کار در روزنامه‌هایی چون شرق و اعتماد را دارد.

بعد از احضار او به اوین برای گذراندن حکمش، نوام جامسکی، فیلسوف امریکایی از ایران خواست تا مرضیه رسولی را آزاد کند. چامسکی به گاردین گفت، زندانی کردن رسولی و حداقل سه روزنامه‌نگار زن دیگر در دو ماه گذشته، کاملا «غیرقابل‌ قبول» است و از دولت حسن روحانی خواست برای آزادی آن‌ها به سرعت اقدام کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)