26 مهر 1393

بررسی ۱۲۰۰ درخواست مجوز برای راه‌اندازی سایت‌ خبری

26 مهر 1393

معاون مطبوعاتی درباره ساماندهی سایت‌های خبری گفت: تمامی درخواست‌های ارائه شده به هیات نظارت بر مطبوعات تا خرداد امسال، بررسی و پاسخ داده شده است، اما هم اکنون حدود ۱۲۰۰ درخواست در هیات نظارت بر مطبوعات منتظر بررسی است که سایت‌های خبری با اولویت و مساعدت اعضای محترم هیات نظارت بررسی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، برخی از سردبیران و مدیران مسئول سایت‌های خبری – تحلیلی کشور عصر امروز با حضور در ساختمان معاونت مطبوعاتی با حسین انتظامی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مواردی درخصوص نمایشگاه مطبوعات، تشکیل انجمن سایت‌های خبری، بیمه خبرنگاران، یارانه سایت ها، تسهیل و تسریع صدور مجوز برای سایت های خبری، بازنگری در جدول رتبه بندی سایت ها، معافیت مالیاتی، ایجاد هیات حل اختلاف برای رسانه‌ها بویژه سایت‌ها و ... از سوی فعالان رسانه‌ای مطرح شد.

حسین انتظامی در این دیدار با اشاره به نرم افزار جانمایی بیستمین نمایشگاه مطبوعات، حضور سایت‌های خبری دارای مجوز را در گروه‌های رسانه ای مشخص شده، یک اتفاق نو دانست و گفت: امسال تقسیم بندی نمایشگاه مطبوعات با مشورت تشکل های صنفی قانونی انجام شده است.

معاون وزیر ارشاد درخصوص بیمه خبرنگاران نیز به قاعده جدید معاونت مطبوعاتی در خصوص بیمه از سوی صاحبان امتیاز رسانه ها اشاره و تاکید کرد: این قاعده به صورت دستورالعمل درآمده و در آینده نیز اجرا خواهد شد.

او همچنین در خصوص یارانه سایت های خبری گفت: اعتقاد ما این است که نباید یارانه به صورت نقدی به رسانه ها پرداخت شود و به جای آن از تسهیلات ویژه برای رسانه ها استفاده کرد مانند بیمه، زیرساخت های نرم افزاری، اینترنت و...اما با این حال، دولت مصر است که فعالیت‌هایش را شفاف و با مدل‌های مشخص انجام دهد، بر همین اساس شاخص‌های رتبه بندی به زودی تصویب و منتشر می شود تا یارانه پرداختی بر اساس آن به صاحبان امتیاز سایت‌ها اعطا شود.

انتظامی همچنین از سایت‌ها خواست در مباحث صنفی فارغ از نگاه‌های سیاسی، همدیگر را حمایت و مطالبات صنفی را مطرح و پیگیری کنند.

در این نشست سردبیران و مدیران مسئول سایت‌های «تابناک، عصر ایران، مشرق، الف، انتخاب، فرارو، جهان نیوز، رجانیوز، ورزش 3 و خبرآنلاین» حضور داشتند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)