25 مهر 1393

کره ای ها به خاطر ترس از نقض حریم خصوصی به «تلگرام» رفتند

25 مهر 1393

کاربران نرم‌افزارهای پیام‌رسان کره‌ای در واکنشی یک صدا علیه دولت کره جنوبی، نرم‌افزارهای داخلی را بدرود گفته و به سمت نمونه‌های مشابه خارجی نظیر تلگرام آلمانی می‌روند.

به گزارش تسنیم، کره جنوبی درصدد رفع نگرانی‌های مربوط به استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان داخلی این کشور است زیرا بسیاری از کاربران گمان می‌کنند اگر از سیستم‌های داخلی این کشور استفاده کنند حریم خصوصی آنها به خطر می‌افتد.

هم‌اکنون بسیاری از کاربران نرم‌افزار پیام‌رسان داخلی کره جنوبی به منظور ترس از افشای اطلاعات خصوصی‌شان در حال مهاجرت به سمت نرم‌افزارهای خارجی دیگر هستند.

این ترس از ماه گذشته که تعقیب قانونی براساس فعالیت‌های تیم تجسس سایبری در راستای سخنان رئیس جمهور این کشور مبنی بر جلوگیری از شایعه پراکنی آنلاین آغاز شد، رواج یافت.

کاربران این کشور هم‌اکنون در اوج بی اعتمادی نسبت به نرم‌افزارهای داخلی این کشور به سر می‌برند که شاید در تاریخ کره بی سابقه باشد.

اواخر هفته گذشته نخست وزیر این کشور سعی کرد تا دوباره به کاربران کره‌ای اطمینان دهد تنها در موارد خاص و ویژه‌ای نظیر آد‌مکشی و تجمعات انسانی به سراغ مانیتور کردن کاربران می‌روند.

وی همچنین گفته است که دولت این کشور در راستای حمایت از آزادی بیان ثابت قدم است و به هیچ عنوان نمی‌خواهد در مسیر نقض این موضوع گامی بردارد.

علی‌رغم تمامی اطمینان‌بخشی‌هایی که صورت گرفته اما باز هم مدیر نرم‌افزار پیام‌رسان کاکائوتاک گفته است که مشترکان آن روز به روز در حال کاهش هستند زیرا احتمال تجسس را می‌دهند.

یکی از محققان بازارهای آنلاین گفته است که نرم‌افزار پیام‌رسان آلمانی "تلگرام" توانسته ظرف دو هفته منتهی به ۱۱ اکتبر بالغ بر دو میلیون کره‌ای را به خود جذب کند. این نرم‌افزار سروری در خاک کره جنوبی ندارد و رویه نظارتی از سوی مسئولان این کشور روی آن دیده نمی‌شود.

تلگرام در راستای جذب هر چه بیشتر کاربران کره‌ای، زبان کره را هم به لیست زبان‌های تحت حمایت خود افزوده است.

فرار به سمت نرم‌افزارهای پیام‌رسان خارجی اقدام خصمانه‌ای از سوی مردم کره جنوبی علیه دولت این کشور است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)