25 مهر 1393

اعضای جدید شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات انتخاب شدند

25 مهر 1393

جرس:نشست عادی مجمع عمومی «انجمن دفاع از آزادی مطبوعات» صبح روز جمعه ۲۵ مهرماه ۱۳۹۳ برگزار و هفت عضو اصلی و دو بازرس جدید شورای مرکزی انجمن برگزیده شدند. به گزارش جرس در این نشست که با حضور ۴۰ نفر از ۷۸ عضو مجمع عمومی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات برگزار شد آقایان محمود علیزاده طباطبایی با ۳۳ رای، رضا کفاش تهرانی ۳۱ به ترتیب بالا‌ترین آرا را کسب کردند و خانم‌ها مرجان طباطبانی و بدرالسادات مفیدی و آقایان محمد جواد مظفر، مصطفی ایزدی و فواد صادقی به عنوان پنج عضو اصلی دیگر انتخاب شدند.

آقایان رحمانقلی قلی‌زاده، عباس صفایی فر، غلامعباس ابراهیمبای سلامی، محمد رضا زهدی و حسین عبدالهی نیز به ترتیب در جایگاه اعضای علی البدل قرار گرفتند.

با توجه به محدویت‌های قانونی برای بیش از دوبار عضویت در شورای مرکزی انجمن، تعدادی از بنیانگذاران و اعضای قدیمی در این دوره از انتخابات نامزد نشدند و تعدادی نیز به نفع نامزدهای جوان‌تر از عضویت در شورای مرکزی کناره گیری کردند.

عیسی سحرخیز و پرویز شهپر نیز در این نشست به ترتیب با ۳۶ و ۳۵ رای به عنوان بازرسان جدید انجمن برگزیده شدند.

اعضای جدید شورای مرکزی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات در اولین نشست خود که هفتهٔ آینده تشکیل خواهد شد، در مورد انتخاب رئیس، نایب رئیس، دبیر و سخنگوی جدید انجمن اقدام خواهند کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)