24 مهر 1393

رییس کمیته بازرسی لیگ برتر: اسامی متخلفان رسانه‌ای تا ۱۰ روز دیگر اعلام می شود

24 مهر 1393

رئیس کمیته بازرسی و نظارت سازمان لیگ گفت: اسامی متخلفان رسانه‌ای تا ۱۰ روز دیگر به رسانه‌های آنها اعلام می‌شود.

علیرضا علیپور در گفت‌وگو با تسنیم، درباره اعلام نام برخی متخلفان فوتبال که افراد رسانه‌ای هستند، عنوان کرد: به صورت شفاف می‌گویم افرادی که مرتکب تخلف شده‌اند در سال‌های ۸۶و ۸۷ هم بازداشت شده بودند و نهادهای نظارتی از همان زمان پیگیر فعالیت این افراد بودند، چراکه متصل و منتسب به پدرخوانده فوتبال ایران بودند. در نقل‌وانتقالات اخیر هم فکر کرده بودند نظارت کم شده و از شلوغی لیگ‌های دسته پایین استفاده کردند تا کارهای پشت پرده انجام دهند اما ما پیگیر فعالیت‌های آنها بودیم. تخلف‌شان این بوده که مدیران لیگ برتری را تهدید کردند اگر بازیکنان آنها را نگیرند به مشکل می‌خورند.

وی افزود: این موضوع به کارآمدی مدیران هم مربوط می‌شود که زیر بار تهدیدها بروند یا نه. در اینجا از جامعه رسانه‌ای می‌خواهم علیه ما موضع‌گیری نکند، چون بحثی که ما داریم بحث خبرنگار بودن این افراد نیست، بلکه مربوط به بحث نقل‌وانتقالات است و این افراد از جایگاه رسانه‌ای خود در این بخش سوءاستفاده کرده و می‌کنند. حتی ما به این افراد پیشنهاد دادیم که مدیربرنامه شوند و مجوز بگیرند و با این کارها چهره جامعه رسانه‌ای را خدشه‌دار نکنند. اسامی این افراد متخلف و پرونده‌های‌شان را برای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و نهادهای نظارتی ارسال کردیم که آنها پیگیری‌شان را انجام خواهند داد و همچنین معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد هم در جریان کارها قرار خواهد گرفت. همچنین ظرف ۱۰ روز آینده اسامی این افراد را به مدیران رسانه‌ها اعلام می‌کنیم تا خودشان در مورد آنها تعیین تکلیف کنند.

رئیس کمیته نظارت و بازرسی سازمان لیگ درباره پرونده ارتباط برخی اهالی رسانه با مدیرعامل اسبق یکی از باشگاه‌ها عنوان کرد: این پرونده در اختیار حراست وزارت ورزش است و من از آنها می‌خواهم که زودتر در این زمینه اقدام کنند. برخی خبرنگاران هم در کمیته رسانه‌ای فدراسیون‌ها حضور دارند یا به عنوان مشاور رسانه‌ای فعالیت می‌کنند که کار آنها مشکلی ندارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)