23 مهر 1393

فدراسیون فوتبال ایران: صدا و سیما حق پخش مسابقات لیگ برتر را ندارد

23 مهر 1393

رادیو زمانه

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ فوتبال از وی خواست تا به دلیل نداشتن توافق با سازمان صدا و سیما برای پخش تلویزیونی لیگ برتر فوتبال، به دوربین‌های تلویزیونی اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندهند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، در این نامه علی کفاشیان نوشته است «حق پخش تلویزیونی به‌عنوان اساسی‌ترین منبع درآمد باشگاه‌ها به حساب می‌رود و با توجه به تأکیدهای کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر الزام فدراسیون‌های عضو و باشگاه‌های حرفه‌ای به دریافت این حقوق و تحقق نیافتن آن تا این لحظه»، از هفته جاری مسابقات لیگ برتر فوتبال، ورود هرگونه دوربین و تجهیزات صدا و سیما برای ضبط و پخش مستقیم و غیرمسقیم مسابقات فوتبال، تهیه گزارش و خبر از روند برگزاری مسابقات جلوگیری خواهد شد.

در پایان این نامه رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرده است که «در مسیر توافق و احقاق حقوق باشگاه‌ها و فوتبال کشور نهایت همراهی و تعامل انجام شده اما از آن‌جایی که هیچ‌گونه توافق و همکاری صورت نگرفته» مجبور به اجرای این تصمیمات شده است.

در واکنش به این اقدام فدراسیون فوتبال ایران، تقی سهرابی، مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما گفت: «این فدراسیون حق و حقوق شهروندان را در تصمیات خود مراعات و لحاظ کند.»

وی بدون اشاره به این‌که «توافق» مورد نظر رئیس فدراسیون فوتبال چه بوده که تحقق نیافته است، این‌گونه تصمیات را به نفع مخاطبان و تماشاگران فوتبال ندانست و گفت: «بعید می‌دانم این‌گونه تصمیات که شاید از روی دلخوری اتخاذ شده ادامه پیدا کند چرا که هم‌اکنون بسیاری از شهروندان از اقصی نقاط کشور مسابقات ورزشی را از صدا و سیما پیگیری می‌کنند.»

مسأله حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر فوتبال چندی است موضوع اختلاف سازمان صدا و سیما و فدراسیون فوتبال است که به‌رغم برگزاری چند جلسه مشترک توسط دو طرف هنوز به نتیجه روشنی نرسیده است. در سال‌های گذشته نیر چند بار این اختلافات پیش آمده بود.

در روز ۹ مهرماه جاری حسن تقدس‌نژاد، معاون مالی و اداری سازمان صدا و سیما، در اظهارات رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر جلوگیری از پخش مسابقه‌های لیگ برتر گفته بود: «ایشان هر چه به زبانش می‌آید می‌گوید، به نظر من او به جهت نداشتن مدیریت نمی‌تواند فدراسیون فوتبال را اداره کند. او معرفت و شرف و انسانیت را زیر سئوال برد.»

وی درباره مبلغ خرید حق پخش مسابقات فوتبال گفت: «سال گذشته ۱۷ و نیم میلیارد دادیم، امسال هم ۲۲ میلیارد می‌دهیم و در همین حد، بیشتر نمی‌دهیم.»

تقدس‌نژاد با تأکید بر این‌که مشکلی در پخش بازی‌ها پیش نخواهد آمد افزود: «پخش بازی‌ها دست ماست، دست آقای کفاشیان نیست که جلوی آن را بگیرد.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)