19 مهر 1393

کافی نت ها زیر ذره بین پلیس فتا

19 مهر 1393

رییس پلیس فتای استان سمنان از بازدید مرحله ای کافی نت ها و نظارت بر عملکرد آنها با هدف آنچه که او پیشگیری و کاهش جرایم اینترنتی عنوان می کند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ ’سیدعلی اکبر میری’ روز شنبه گفت: این طرح بخشی از تعامل با مراکز دولتی و غیردولتی و استفاده از ظرفیت آنان نیز یکی از برنامه های هفته ناجاست.

وی آموزش چهره به چهره متصدیان کافی نت ها، آگاه سازی آنان در مورد آسیبهای جدید و به روز فضای مجازی و بازدید از کافی نت ها را از بخش های مختلف این طرح برشمرد.

میری تصریح کرد: تیمی متشکل از پلیس فتا و اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس اطلاعات و امنیت استان سمنان با حضور در کافی نت، ضمن آموزش متصدیان، به بررسی فنی سیستم های رایانه و نحوه خدمات رسانی به مشتریان می پردازند.

وی کنترل دوربینهای مداربسته، دفتر ثبت اطلاعات هویتی مراجعین، بستن ورودی حافظه، حفظ محرمانه ماندن اطلاعات کاربران، نحوه دسترسی کاربران به داده ها و اجرای ضوابط فنی ابلاغی را از بخش های مورد بررسی پلیس فتا در بازدید از کافی نت ها عنوان کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)