17 مهر 1393

روزنامه‌های ابتکار و بهار تبرئه شدند

17 مهر 1393

رادیو زمانه

شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران دو روزنامه ابتکار و بهار را تبرئه کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، ۲۳ شهریور امسال پرونده محمدعلی وکیلی، مدیر مسئول روزنامه ابتکار، با اعلام جرم معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران، به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» تشکیل شده بود که هیأت منصفه مطبوعات متهم را مجرم نشناخت.

پس از اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات، شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران نیز روز چهارشنبه ۱۶ مهر به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی، حکم تبرئه مدیر مسئول روزنامه ابتکار را صادر کرد.

شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، همچنین روزنامه توقیف‌شده بهار را از شکایت مدعی‌العموم و رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی تبرئه کرد.

روزنامه بهار پیشتر در دو پرونده جداگانه به شش ماه توقیف، ۹۱ روز حبس تعلیقی و ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی بدل از حبس محکوم شده که آرای هر دو پرونده از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران صادر شده است.

سومین محاکمه مدیر مسئول روزنامه بهار، ۲۳ شهریورماه امسال، به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر با شکایت مدعی العموم، سازمان توسعه تجارت ایران و علی باقری، رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی انجام شد که هیأت منصفه مطبوعات در مورد شکایت مدعی‌العموم و سازمان توسعه تجارت، متهم را مجرم نشناخت و شکایت علی باقری را نیز وارد ندانست.

پس از اعلام نظر هیأت منصفه مطبوعات، در نهایت شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران حکم به برائت سعید پورعزیزی، مدیر مسئول روزنامه توقیف‌شده بهار صادر کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)