16 مهر 1393

معاون دادستان کل کشور: شیاطین قوه قضائیه را مخالف تکنولوژی معرفی می‌کنند

16 مهر 1393

دیگربان

عبدالصمد خرم‌آبادی٬ معاون دادستان کشور در امور فضای مجازی می‌گوید نرم افزارهای خارجی تلفن همراه، از مهم‌ترین ابزارهای «تهاجم فرهنگی دشمن» بوده٬ استفاده از آن‌ها موجب از دست رفتن «استقلال» کشور در فضای مجازی شده و «شیاطین» می‌خواهند به مردم القاء کنند که قوه قضائیه با تکنولوژی مخالف است.

وی که با باشگاه خبرنگاران گفت و گو می کرد تاکید کرده که نرم افزار ارتباطی خارجی توسط «دشمنان» جمهوری اسلامی اداره می‌شوند و استفاده از آن‌ها «آسیب‌های» اجتماعی٬ سیاسی٬ فرهنگی، امنیتی و اقتصادی «فراوانی» برای کشور و مردم به همراه دارد.

خرم‌آبادی با بیان اینکه دشمن از این نرم افزار‌ها برای «جاسوسی و جمع آوری اطلاعات کشور سوء‌استفاده می‌کند» اظهار کرده «در واقع استقلال و حاکمیت کشور در فضای مجازی از دست رفته است.»

عضو کمیته تعیین مصادیق فیلترینگ مدعی شده نرم افزارهایی مثل واتس‌آپ و وایبر به یکی از مهم‌ترین ابزارهای «تهاجم فرهنگی» تبدیل شده‌اند و بسیاری از خانواده‌ها از قوه قضائیه خواسته‌اند آن‌ها را مسدود کنند.

خرم‌آبادی همچنین گفته عده‌ای از «شیاطین» با انتقاد از ضرب‌الاجل قوه قضائیه به قوه مجریه در مورد فیلتر این شبکه‌ها قصد دارند به مردم «القاء» کنند که مسئولین کشور و دستگاه قضایی با «اصل تکنولوژی» مخالف است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای٬ معاون اول قوه قضائیه به وزارت ارتباطات ضرب‌الاجل یک ماهه داده تا شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه را مسدود کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)