16 مهر 1393

عضو کمیته‌ تعیین مصادیق مجرمانه: در شبکه‌های اجتماعی به رهبری توهین می‌شود

16 مهر 1393

دیگربان

روح‌الله مومن‌نسب٬ عضو کمیته‌ تعیین مصادیق مجرمانه از قوه قضائیه خواسته با شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه برخورد کند و گفته افزایش سرعت اینترنت در ایران یک بازی « بُرد بُرد» به نفع آمریکا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری میزان، مومن‌نسب که شهریور ماه امسال گفته بود «۹۰ درصد محتوی چت‌ و‌ نرم افزارهای موبایل غیراخلاقی است» از دولت روحانی به خاطر تعلل در برخورد با این شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده است.

وی گفته سازمان‌های موساد و سیا اطلاعات کاربران ایرانی از این شبکه‌ها را خریداری می‌کنند تا بتوانند «جاسوس» پرورش دهند.

مومن‌نسبت در عین حال مدعی شده که سرور نرم‌افزار تلفن همراه «وایبر» در اسرائیل قرار دارد و رئیس آن یکی از افسران موساد است.

این عضو کمیته‌ تعیین مصادیق مجرمانه با این ادعا که ۸۹ درصد محتوای شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه «غیراخلاقی» است گفته در این شبکه‌ها به روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای توهین می‌شود.

وی با استناد به برخی بند‌ها و مواد قانونی تلاش کرده فعالیت این شبکه‌های اجتماعی را غیرقانونی خوانده و برخورد با آنها را از سوی قوه قضائیه قانونی نشان دهد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)