14 مهر 1393

حسین انتظامی: می خواهیم دو قانون مکمل در حوزه رسانه داشته باشیم

14 مهر 1393

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد که به نقد پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای توسط اهالی رسانه تاکید دارد، در ششمین نشست نقد و بررسی این پیش‌نویس حاضر شد تا از نزدیک و در جمع رسانه‌ای‌ها در جریان نقدها قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار بخش رسانه ایسنا، حسین انتظامی در نشست نقد و بررسی پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی که روز دوشنبه - چهاردهم مهرماه - با حضور محمد سلطانی فر، مصطفی کواکبیان‌، کسری نوری‌، حسین رضی‌، مهدی فضائلی و ژاله فرامرزیان در دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها برگزار شد، با اشاره به حضورش در این جلسه اظهار کرد: اینکه من به این جلسات می‌آیم و می‌نشینم به این دلیل است که موضوع برایم مهم است وهمان‌طور که اشاره شد با اینکه بسیاری از این مباحث پیش از این طرح شده است، اما جنبه‌ی نمادین حضور در این جلسات و شنیدن موارد، برای پیگیری‌های بعدی مهم است.

او در ادامه گفت: این مساله به دلیل اهمیتش حتما با نظر همه ذینفعان مشترک جمع‌بندی خواهد شد و به هیچ وجه در نهایی شدن آن عجله نداریم. نفس اینکه ما به این جلسات دامن می‌زنیم از این زاویه است که نظرات جمع‌بندی شود. چون این موضوع مهم است و برای اولین بار مطرح می‌شود.

انتظامی همچنین اضافه کرد: نکته دیگر این است که برداشت ما این است که دو قانون مکمل داشته باشیم. یکی سازمان نظام صنفی رسانه که رابطه روزنامه‌نگاران را با هم‌، رابطه روزنامه‌نگاران با رسانه و رابطه روزنامه‌نگاران با حاکمیت را عهده دار شود و قانون دیگر به رسانه‌های همگانی می‌پردازد و به رابطه رسانه‌ها با شهروندان و حاکمیت مربوط باشد.

انتظامی سپس گفت: حقوق رسانه، حقوق حاکمیت و حقوق شهروندان را باید به صورت توأم ببینیم.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در ادامه با اشاره به حقوق شهروندان گفت: در قانون دیگری که قانون رسانه‌های همگانی است، به این موارد توجه می‌شود، نه حقوق روزنامه‌نگاران؛ البته باید همه این موارد با اطلاع همدیگر و با یک رویکرد تدوین شود.

حسین انتظامی به اهالی رسانه اطمینان داد که لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران، حتما با نظر همه ذینفعان مشترک جمع‌بندی شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)