14 مهر 1393

یک نماینده مجلس: وایبر و واتس‌آپ یک فرصت ارتباطی است

14 مهر 1393

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد فن آوری های جدید ارتباطی به مثابه یک فرصت است که باید به بهترین وجه از آن استفاده کرد.

محمدحسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، اظهار داشت: استفاده از فضاهایی مانند وایبر و واتس آپ و بقیه فن آوری های جدید ارتباطی آثار مثبت و منفی زیادی دارد اما مهم نحوه فرهنگ سازی در استفاده از این ابزارها است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال علم هسته ای با اینکه کاربردهای متنوعی در حوزه نظامی دارد اما می تواند در حوزه پزشکی هم استفاده شود بنابراین ایجاد فضاهای جدید ارتباطی بستگی به این دارد که چگونه از آنها استفاده کنند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس خاطرنشان کرد: در کل این ابزارها فضاهای جدیدی هستند که موجب می شوند مردم با هم بیشتر در ارتباط باشند، پس استفاده از این فضاها را نمی توان به راحتی در کشور محدود کرد بلکه باید با فرهنگ سازی زمینه استفاده مطلوب از آن ها را فراهم آورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: یکی از نکات منفی استفاده از این ابزار استیلای فرهنگ غربی خلاف عرف عمومی در جامعه است اما نباید فراموش کنیم که فراماسونری در زمانی اتفاق افتاد که خبری از اینترنت و ارتباط جمعی نبود.

حسن نژاد اضافه کرد: هرچند در جامعه امروز فن آوری ارتباطی گسترش یافته اما باید گفت که اگر زبان و فرهنگ یک کشور هم بخواهد خود باخته شود بدون استفاده از این ابزارها هم امکان پذیر است بنابراین به نظر من از این فناوری ها باید استفاده کرد اما در کنار آن باید مضرات و خطرات احتمالی ناشی از آن را برای استفاده کنندگان برشمرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)