14 مهر 1393

آزادی یگانه صالحی خبرنگار ایرانی از زندان

14 مهر 1393

روزنامه واشنگتن پست به نقل ازخانواده جیسون رضاییان خبرنگار ایرانی – آمریکایی روزنامه واشنگتن پست، از آزادی یگانه صالحی همسر رضاییان از زندان خبر داد.

به گزارش عصر ایران واشنگتن پست در گزارشی به نقل از علی رضاییان برادر جیسون رضاییان نوشت که یگانه صالحی اواسط هفته گذشته با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

صالحی پس از آزادی زندان در اواخر هفته گذشته با همسرش در زندان ملاقات کرده و گفته است حال همسرش خوب است اما به دلیل فشار خون بالا نیاز به مراقبت پزشکی دارد.

طبق گزارش واشنگتن پست ، صالحی پیشتر خبرنگار روزنامه "نشنال" امارات در ایران بود اما از مدت ها پیش دیگر خبرنگاری نمی کند و هنگام بازداشت ، به حرفه خبرنگاری اشتغال نداشته است.

علی رضاییان برادر جیسون رضاییان می گوید خانم صالحی و خانواده او حاضر به مصاحبه با رسانه ها درباره وضعیت او نیستند و می خواهند رسانه ها به این خواست آنها احترام بگذارند.

جیسون رضاییان به همراه همسرش در ۲۲ ژوئیه سال جاری میلادی (دو ماه و نیم پیش) در تهران بازداشت شدند. به همراه آنها یک عکاس خبری زن وهمسرش نیز دستگیر شدند که آنها ماه گذشته با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.

وزارت خارجه آمریکا از ایران خواسته است تا رضاییان را آزاد کند و یا دستکم امکان ملاقات دیپلمات های سوییسی در تهران را - به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران - با رضاییان فراهم کند، اما به دلیل عدم قبول وضعیت حقوقی دو تابعیتی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوه قضاییه ایران با این خواست مخالفت کرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)