13 مهر 1393

بررسی «پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای»

13 مهر 1393

ششمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با عنوان نقد و بررسی «پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران» از ساعت ۱۰ تا ۱۲ دوشنبه، ۱۴ مهر، در محل این دفتر برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست، دکتر مصطفی کواکبیان، مدیر مسئول روزنامه مردم‌سالاری و مؤسس انجمن روزنامه‌های غیر دولتی؛ عبدالله عبداللهی، دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران؛ کسری نوری، روزنامه‌نگار؛ دکتر حمید ضیائی‌پرور‌، روزنامه‌نگار و پژوهشگر؛ دکتر حسین رضی، حقوقدان؛ مهدی فضائلی، مدیر عامل انتشارات سروش؛ دکتر ژاله فرامرزیان، دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران؛ و دکتر محمد سلطانی‌فر، مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها ضمن تحلیل و ارزیابی ابعاد مختلف موضوع، به طرح نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود درباره پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای خواهند پرداخت.

پیش‌نویس لایحه سازمان نظام رسانه‌ای که در ۹ فصل و ۷۸ ماده به همت جمعی از دست‌اندرکاران حوزه رسانه و حقوق‌دانان تهیه شده، چندی پیش برای اطلاع و اظهارنظر اهالی رسانه و کار‌شناسان فن، توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها منتشر و در وب‌سایت این دفتر قرار داده شده بود.

بنا بر اعلام، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در راستای اهداف و برنامه‌های خود، از اسفند سال گذشته تاکنون، پنج نشست تخصصی با عناوین ضرورت‌های آموزش سواد رسانه‌ای در ایران، آزادی مسؤلانه، تعطیلی رسانه‌ها، رسانه‌ها و اعتدال، جایگاه نظام صنفی در رسانه‌های ایران و خبررسانی در شبکه‌های اجتماعی برگزار کرده که گزارش مشروح این نشست‌ها در وب‌سایت رسانه نیز منتشر شده است.

از عموم علاقه‌مندان و دانشجویان حوزه ارتباطات و رسانه برای شرکت در نشست یادشده دعوت شده است.

دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها در خابان شهید بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه دوم، پلاک ۱۱ واقع است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)