12 مهر 1393

بهمن احمدی امویی از زندان آزاد شد

12 مهر 1393

بهمن احمدی امویی با پایان دوران محکومیتش، پس از ده روز معطلی به بهانه غیبت در مرخصی و دو روز حبس اضافه غیرقانونی و بی دلیل، از زندان رجایی شهر آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این روزنامه نگار اقتصادی که به علت مقالات انتقاداتی اش و اعتراض به مفاسد دولت احمدی نژاد به پنج سال و چهار ماه حبس محکوم شده بود، دو سال آخر حبس خود را در زندان رجایی شهر گذراند.

بهمن احمدی امویی که پس از انتخابات ۸۸ به همراه همسرش ژیلا بنی یعقوب بازداشت شده بود، از مهرماه ۹۲ به مرخصی آمده بود و مسئولان قضایی به طور شفاهی به وی اعلام کرده بودند که مرخصی او تمدید شده است. اما در اسفند سال گذشته که مرخصی وی تمدید نشد و او به زندان فراخوانده شد، به وی اعلام شد که این تمدیدهای شفاهی پذیرفته نمی شود و برای وی غیبت محسوب می شود.

بدین ترتیب ده روز به مدت حبس وی اضافه کردند تا تاریخ آزادی او از ۳۱ شهریور به دهم مهر امسال تغییر یابد.

اما وقتی همسرش در روز پنجشنبه دهم مهر ۹۳ نیز به مقابل زندان مراجعه کرد، ماموران اعلام کردند که دستوری برای آزادی این زندانی سیاسی نیامده و او باید تنبیه شود!

بدین ترتیب این روزنامه نگار زندانی که چندی پیش هویت او و همکاران زندانی اش از سوی مقام عالی اجرایی کشور انکار شد، دو روز دیگر هم اضافه در زندان ماند تا در نهایت ظهر امروز دوازدهم مهرماه از زندان رجایی شهر آزاد شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)