10 مهر 1393

احتمال انتصاب وزیر ارشاد پیشین به عنوان رئیس صدا و سیما

10 مهر 1393

رادیو زمانه

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت پیشین ایران احتمال ریاست‌اش بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را نه تأیید و نه تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، محمد حسینی عصر روز چهارشنبه ۹ مهر در حاشیه یک مراسم در پاسخ به این پرسش که «شنیده شده ریاست سازمان صدا وسیما را برعهده خواهید گرفت»، گفت: «بنده این خبر را نه تأیید و نه تکذیب می‌کنم.»

حسینی افزود: «در شرایط کنونی بنای صحبت در باره این موضوع را ندارم.»

عملکرد محمد حسینی در زمانی که در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود، انتقادات گسترده‌ای را به همراه داشت.

از جمله سازمان گزارشگران بدون مرز در سال ۱۳۹۱ در بیانیه‌ای، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را متهم کرد که در بازجویی از روزنامه‌نگاران ایرانی دست دارد.

گزارشگران بدون مرز، نهاد مدافع آزادی روزنامه‌نگاران و مطبوعات در خرداد ۱۳۹۱ از وزارت ارشاد به‌عنوان «نهاد رسمی سانسور» یاد کرد و افزود این وزارتخانه از زمان به‌قدرت رسیدن محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران به «ابزار مهار و سرکوب» تبدیل شده است.

در این بیانیه مسئولان وقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یعنی محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد، محمدجعفر محمدزاده، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی و محمدجواد آقاجری، مدیرکل رسانه‌های خارجی این وزارتخانه، «مسئولان مستقیم» احضار روزنامه‌نگاران به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازجویی آن‌ها از سوی مأموران وزارت اطلاعات و یا سپاه پاسداران معرفی شدند.

به غیر از محمد حسینی، از غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس؛ محمدحسین صفار هرندی از اعضای سپاه پاسداران ایران؛ محمد سرافراز از مسئولان صدا و سیما؛ و علی دارابی، معاون صدا و سیما به‌عنوان دیگر گزینه‌های ریاست رادیو و تلویزیون حکومتی ایران یاد می‌شود.

ریاست ۱۰ ساله عزت‌الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خردادماه امسال به پایان رسید اما مدت ریاست وی تا نیمه آبان سال جاری تمدید شده است.

رئیس صداو سیما را آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منصوب می‌کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)