10 مهر 1393

سایت «انتخاب» مسدود شد

10 مهر 1393

رادیو زمانه

سایت خبری تحلیلی «انتخاب» شامگاه چهارشنبه ۹ مهر مسدود شد.

به گزارش ندای سبز آزادی، مصطفی فقیهی، مدیر این سایت گفته است: «سایت انتخاب توقیف شد، آن هم با شکایت حمید پورمحمدی، قائم مقام بازداشتی بانک مرکزی احمدی‌نژاد.»

وی افزود: «هنوز چیزی کتباً به من ابلاغ نشده اما با توجه به رفت و آمد اخیر اینجانب در دادسرای فرهنگ و رسانه، احتمال زیاد فیلتر شدن “انتخاب” به دلیل شکایت آقایان حمید پورمحمدی، قائم مقام بازداشتی بانک مرکزی دولت احمدی‌نژاد و سید کامل تقوی‌نژاد، مدیرعامل فعلی بانک سپه است. البته آقای پورمحمدی فعلاً نیز معاون آقای نوبخت (سخنگوی دولت) هستند.»

مدیر انتخاب افزود: «جناب دکتر نوبخت پاسخ دهند که آیا تهیه گزارش از اقدامات برخی جریانات خاص اقتصادی و طرح یک سئوال از آقای نوبخت که “چرا باید متهم فساد سه هزار میلیاردی معاون ایشان باشد”، باید با شکایت روبه‌رو شود؟»

سایت انتخاب ساعاتی پیش از آن‌که مسدود شود، گزارشی درباره حمید پورمحمدی منتشر کرده بود.

انتخاب در این گزارش ضمن انتقاد از اینکه پورمحمدی در دولت حسن روحانی مشغول به کار است، نوشته بود: «وی متهم دستگاه قضایی در پرونده معروف به “سه هزار میلیاردی” است.»

رسوایی بزرگ اقتصادی در ایران موسوم به اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که در شهریور ۱۳۹۰ برملا شد، در پیوند با فعالیت‌های گروهی از فعالان اقتصادی و دست‌اندرکاران سیستم بانکی بهعنوان «گروه امیر منصور آریا» به مسئولیت مه‌آفرید امیرخسروی بود که به باز کردن اعتبارنامه‌های بازرگانی (ال‌سی‌) جعلی و دریافت وام‌های کلان بانکی متهم شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)