10 مهر 1393

یک مقام دولتی ایران: رسانه‌های «غیرشفاف» فیلتر می‌شوند

10 مهر 1393

رادیو زمانه

حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت این وزارتخانه «رسانه‌های غیرشفاف» را فیلتر خواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ۹ مهر روزنامه اعتماد، انتظامی افزود: «در این راستا قرار است پنج سایت غیرقانونی که برای جناح‌های مختلف فعالیت می‌کنند، در آینده‌ای نزدیک فیلتر شوند.» او نام این پنج سایت را اعلام نکرده است.

انتظامی همچنین توضیح نداده که «رسانه‌های غیرشفاف» چه رسانه‌هایی هستند.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد شهریورماه نیز گفته بود: «سایت‌های خبری فاقد مجوز از هیأت نظارت بر مطبوعات، مسدود می‌شوند و مدیران این سایت‌ها به مراجع صالح قضایی معرفی می‌شوند.» این نخستین بار بود که یک مقام دولت حسن روحانی که با وعده گشایش فضای باز رسانه‌ای کار خود را آغاز کرد، رسانه‌های خبری این کشور را تهدید کرد.

حسین انتظامی همچنین از مدافعان طرحی موسوم به «سازمان نظام رسانه‌ای» در ایران است که به‌گفته روزنامه‌نگاران مستقل، باعث دولتی شدن روزنامه‌نگاری در ایران می‌شود.

انتطامی همچنین گفته است که تا دو هفته دیگر دستورالعمل صدور کارت خبرنگاری ابلاغ می‌شود. بر اساس این دستورالعمل، صدور کارت خبرنگاری باید از سوی وزارت ارشاد انجام شود.

به گفته منتقدان، «دستور‌العمل‌هایی که از سوی حسین انتظامی برای رسانه‌ها اعلام شده، در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران نیز سابقه نداشته است.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)