6 مهر 1393

اعلام‌نظر هیات منصفه مطبوعات درباره «شرق» و «خورشید»

6 مهر 1393

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات گفت: در جلسه امروز دادگاه مطبوعات، مدیرمسئول روزنامه شرق بر اساس آرای اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد. خبرگزاری فارس: مدیر مسئول روزنامه شرق مجرم شناخته شد

علی‌اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت:‌ در جلسه امروز دادگاه مطبوعات به پرونده روزنامه‌های «خورشید» و «شرق» و نشریه «متن» رسیدگی شد.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات افزود: مدیر مسئول روزنامه شرق در خصوص اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی موضوع شکایت مدعی‌العموم بابت انتشار خبر درباره وضع مرکز معتادان شفق با اکثریت آراء هیئت منصفه دادگاه مجرم شناخته شد.

وی ادامه داد: وی همچنین به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر موضوع شکایت آقای کریمی قدوسی با اکثریت آراء مجرم شناخته نشد اما در خصوص شکایت دو نفر از نمایندگان شورای شهر تهران به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر با اکثریت آراء مجرم شناخته شد ضمن اینکه هیئت منصفه وی را مستحق تخفیف ندانست.

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات، گفت: همچنین اتهام روزنامه خورشید نشر مذاکرات غیرعلنی دادگاه بود که با اکثریت آراء مجرم شناخته نشد.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات با بیان اینکه اتهامات نشریه «متن» نیز انتشار ضمیمه حاشیه، توهین و نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود، خاطرنشان کرد:مدیرمسئول این نشریه در هر سه مورد مجرم شناخته شد و هیئت منصفه دادگاه مطبوعات آن را مستحق تخفیف ندانست.

کسائیان خاطرنشان کرد: دادگاه مطبوعات امروز در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیرخراسانی برگزار شد.

لازم به توضیح است آقایان محسن پیرهادی و حسین رضازاده دو نفر از نمایندگان شورای شهر تهران به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر شاکی روزنامه شرق بوده‌اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)