5 مهر 1393

فرمانده سپاه همدان: بیش از دو هزار نفر «داوطلبانه» ماهواره‌ خود را تحویل دادند

5 مهر 1393

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان، از جمع آوری دو هزار و ۱۰۰ مورد تجهیزات ماهواره در استان همدان خبرداد.

این خبر را خبرگزاری بسیج از همدان به نقل از سردار غلامعلی ابوحمزه آورده و جمع آوری این تجهیزات را «داوطلبانه» عنوان کرده است: «مردم استان همدان پس از طرح دجال ماهواره به صورت داوطلبانه دو هزار و ۱۰۰ مورد تجهیزات ماهواره‌ای خود را جمع آوری کردند.»

این فرمانده سپاه ادعا کرده است که در پی انجام اقدامات فرهنگی و برپایی جلسات توجیهی با موضوع آسیب‌های مخرب ماهواره برای خانواده‌‌ها، تعداد خانواده‌های مذکور تجهیزات ماهواره‌ای به صورت داوطلبانه تحویل دادند.

وی با بیان اینکه در طی یک طرح آسیب‌شناسی ۳۸ درصد مردم استان از ماهواره به دلیل مشاهده فیلم و سریال آن استفاده می‌کنند، تصریح کرد: همچنین ماهواره منشا بیشتر معضلات اجتماعی جامعه است.

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان اظهار داشت: افزایش طلاق در جامعه، ایجاد بی‌قیدی مقابل اعتقادات مذهبی، خیانت زوجین و عادی جلوه دادن آن، هویت زدایی، غیرت زدایی، ترویج فمینیسم، تبلیغ پرخاش و ستیزه جویی و خشونت، ایجاد تنوع طلبی جنسی و بلوغ زودرس از جمله آسیب‌های ماهواره است.

سردار ابوحمزه خاطرنشان کرد: جمع آوری و تحویل تجهیزات ماهواره توسط خود مردم نشان از آگاهی یافتن مردم از اثرات منفی ماهواره و معضلات آن است.

وی با بیان اینکه سنین بین ۲۰ تا ۵۰ سال در استان از ماهواره استفاده می‌کنند، گفت: بسیاری از بزه‌ها، ناهنجاری‌ها و مشکلات اجتماعی ناشی از استفاده ماهواره است.

افزایش استفاده از ماهواره در روستا‌ها

وی ابراز داشت: توجیه بعضی از روستانشینان برای افزایش استفاده ازماهواره در نقاط روستایی، عدم پوشش شبکه‌های صدا وسیماست که نشست‌هایی با مسئولان برای رفع مشکل برگزار کرده‌ایم و دربرخی از این مناطق نیز در قبال تحویل داوطلبانه تجهیزات، گیرنده‌های دیجیتال در اختیار افراد قرارمی‌دهیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان تصریح کرد: سه هزار و ۶۰۰ عنوان فیلم مبتذل و مستجن از غرب کشور وارد ساتان و توزیع شده که با همکاری اطلاعات سپاه جمع آوری شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)