4 مهر 1393

«کیهان بچه‌ها» با ظاهر و محتوایی متفاوت منتشر خواهد شد

4 مهر 1393

مدیرمسئول «کیهان بچه‌ها» گفت که این هفته‌نامه به مناسبت سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و روحیه جهادی، به زودی با ظاهر و محتوایی متفاوت منتشر خواهد شد. به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین صلواتیان امروز پنجشنبه ۳ مهر در مطلبی در روزنامه کیهان ضمن اعلام این خبر گفت: قصد داریم تغییراتی در کیفیت چاپ و کاغذ، محتوا و بعضی از موضوعات مجله ایجاد کنیم.

وی افزود: «کیهان بچه‌ها» پرسابقه‌ترین نشریه کودک و نوجوان در کشورمان است که انتشار آن از سال ۱۳۳۵ آغاز شد و بعد از انقلاب هم رویکردی مردمی یافت و از نشریه‌ای ترجمه‌ای به نشریه‌ای تألیفی و دارای محتوایی ایرانی و اسلامی تغییر پیدا کرد. «کیهان بچه‌ها» یک میراث ملی است و نمادی از ادبیات انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

این نویسنده و تصویرگر ادامه داد: حضور مرحوم امیرحسین فردی هم به عنوان مدیرمسئول و سردبیر «کیهان بچه‌ها» یک غنیمت بود که به اعتلا و ترقی کیهان بچه‌ها منجر شد. زنده‌یاد فردی، یکی از پرچمداران برجسته جریان فرهنگی کودک و نوجوان در ایران بود که هزاران نیرو در عرصه‌های مختلف ادبی و هنری را از طریق هفته‌نامه کیهان بچه‌ها پرورش و به جامعه فرهنگی کشور تحویل داد. در اوایل، «کیهان بچه‌ها» به عنوان یک نشریه کودک و نوجوان رقیبی نداشت، به همین خاطر از اقبال بی‌نظیری برخوردار بود ولی خوشبختانه امروزه با ظهور رسانه‌های جدید و حجم زیاد نشریات کودک و نوجوان، کیهان بچه‌ها رقبای خوبی پیدا کرده است. در این عرصه رقابتی به این نتیجه رسیدیم که باید تحولی در این نشریه به وجود بیاید.

وی درباره تغییرات «کیهان بچه‌ها» توضیح داد: این نشریه بدون شک از نظر محتوا غنی است اما به روز نیست. به طوری که جای خالی برخی از ضروریات نشریات کودکان و نوجوانان نظیر پی‌نما (کمیک استریپ)، کاریکاتور و طنز در آن خالی است که در دوره جدید، این موارد حتما به آن افزوده خواهد شد. حتی در زمینه‌های سرگرمی و ادبیات هم در کیهان بچه‌ها، نوگرایی صورت خواهد گرفت. البته با همه تغییرات ظاهری و محتوایی، هویت ارزشی، اصیل و ایرانی کیهان بچه‌ها حفظ خواهد شد.

مدیرمسئول کیهان بچه‌ها درباره علت تغییر در ظاهر و چاپ این مجله هم گفت: به هر حال، کودکان و نوجوانان، علاوه بر محتوا به ظاهر محصولات نیز توجه می‌کنند و طبیعتا در انتخاب آثار، به سمت اثر زیباتر و پرجاذبه‌تر تمایل می‌یابند. به همین دلیل هم تصمیم داریم تا کیهان بچه‌ها در صورت نیاز با قطعی بزرگتر و با کاغذ و چاپی با کیفیت، منتشر شود.

وی همچنین از تغییرات دیگری در «کیهان بچه‌ها» در چشم‌اندازهای بعدی خبر داد و بیان کرد: احتمال دارد که مجله «کیهان بچه‌ها» در سال‌های آینده در قالب چند نشریه خردسالان، کودکان و نوجوانان منتشر شود. البته این موضوع فعلا فقط در حد طرح است.

صلواتیان درباره چشم‌انداز آینده نشریه «کیهان بچه‌ها» نیز توضیح داد: به اعتقاد من، نگاه ما به «کیهان بچه‌ها» نباید صرفا در حد یک مجله باشد. ما باید در کنار نشریه، محصولات فرهنگی دیگری هم داشته باشیم، زیرا دوران اینکه موسسه، فقط یک کالای فرهنگی را تولید کند گذشته است. به همین دلیل چشم‌انداز ما این است که «کیهان بچه‌ها» علاوه بر نشریه، محصولات دیگری را هم تولید کند. محصولاتی چون بازی‌های رایانه‌ای، لوازم تحریر، کلیپ، انیمیشن و دیگر محصولات فرهنگی. کیهان بچه‌ها با پشتوانه ۶۰ ساله می‌تواند فعالیت آموزش فرهنگی هنری داشته باشد. رسالت «کیهان بچه‌ها» کشف استعدادهای نوجوان و جوان و تربیت و هدایت قابلیت‌ها و بسترسازی برای ظهور و بروز آن می‌باشد. «کیهان بچه‌ها» باید همانند گذشته سکوی پرتاب هنرمندان و فرهیختگان باشد. کیهان بچه‌ها مجله‌ای ملی و متعلق به همه است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)