3 مهر 1393

نماینده مجلس: روابط زن و مرد در فضای مجازی هم باید ضابطه‌مند باشد

3 مهر 1393

دیگربان

نصرالله پژمانفر، نماینده مجلس می‌گوید روابط میان زن و مرد مسلمان در فضای مجازی هم نمی‌تواند به طور «مطلق» آزاد باشد٬ شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تاثیر «مخربی» روی خانواده و «اخلاقیات» جامعه بگذارند و مردم نباید در فضای مجازی «باطل» حضور داشته باشند.

آقای پژمانفر گفته در فضای مجازی هم ارتباط باید «ضابطه‌مند و دارای چارچوب» باشد و «از نظام دیدگاهی ما به عنوان یک مسلمان روابط بین زن و مرد آزاد مطلق نیست و در هر وضعیتی حتی در فضای مجازی نباید ارتباط برقرار شود.»

این نماینده مجلس افزوده شبکه‌های اجتماعی مثل وایبر و واتس آپ «می‌توانند آثار مخربی روی فرهنگ، باور‌ها، اعتقادات، نظام خانوادگی، اخلاقیات داشته باشند.»

به گفته پژمانفر «فعالیت این شبکه‌ها بایستی دارای مجوز باشد و هم اکنون هیچ کدام از آن‌ها مجوز ندارند، لذا وارد شدن به این شبکه‌ها و استفاده از آن‌ها برای تمامی افراد خلاف قانون است.»

وی تنها «راهکار» حل مشکل شبکه‌های اجتماعی در ایران را راه اندازی «شبکه ملی» دانسته و افزوده «مردم حق دارند در فضای مجازی حضور پیدا کنند اما فضایی که باطل نباشد.»

بدنبال همه‌گیر شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی موبایلی٬ موجی از انتقادها از سوی محافظه‌کاران تندرو و شماری از روحانیون در ایران به راه افتاده است.

قوه قضائیه نیز یک ماه به دولت برای فیلتر واتس‌آپ٬ تانگو و وایبر به دولت مهلت داده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)