3 مهر 1393

کشف ۶ پدر علمی جدید در کنفرانس روابط عمومی ایران

3 مهر 1393

خبرنگاران ایران

مسئولان برگزاری یازدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران که قرار است ۲۶ مهرماه سالجاری برپا شود در نام بردن از سخنرانان اکثر آن‌ها را با عنوان «پدر» یک علم خاص معرفی کردند.

در پوستر معرفی سخنرانان از بین هشت سخنران، شش سخنران با پیشوند «پدر» معرفی شده‌اند که در شامل «دکتر علی اکبر جلالی» به عنوان پدر علم فناوری اطلاعات ایران، «دکتر مسعود حیدری» به عنوان پدر علم مذاکره ایران، «دکتر احمد روستا» به عنوان پدر علم بازاریابی ایران، «دکتر باقر ساروخانی» به عنوان پدر علم جامعه‌شناسی ارتباطات ایران، «دکتر یونس شکرخواه» به عنوان پدر علم روزنامه نگاری آنلاین ایران و «دکتر علی اکبر فرهنگی» به عنوان پدر مدیریت رسانه ایران معرفی شده‌اند.

کامبیز نوروزی، حقوقدان و روزنامه نگار در این باره در مطلبی در صفحه فیس بوک خود نوشت: «همین جا مختصر مطلبی عرض کردم چندی پیش از یک نمونه ابتذال واژگانی که رواج پیدا کرده است و نشانه گویایی است از سقوط شئون علم و مبتذل شدن واژگان مهمی که از دلالت اصلی خود تهی شده و مثل کفش و جوراب و وسائل آشپزخانه و... اسیر «مد» و لاجرم گرفتار ورطه ابتذال شده‌اند.»

او اضافه می‌کند: «وقتی می‌خواهند بگویند کسی در یک رشته علمی معتبر است لقب «پدر» را به او می‌چسبانند.»

نوروزی معتقد است که آدم‌هایی که این قبیل لقب‌ها را برای اهل علم به کار می‌برند نه از علم چیزی می‌دانند و نه از پرنسیپ‌های علمی.

وی می‌گوید: «این پدیده می‌تواند حاکی از این باشد که چگونه علم و دانشگاه به بازیچه‌ای ارزان قیمت برای بوروکرات‌ها و صاحب منصبان قدرت سیاسی بدل شده است تا از طریق آن خودشان را چیزی نشان دهند. این پوس‌تر را ببینید که چگونه «شش» پدر تازه کشف کرده است؟ آقا با اهل علم این کار‌ها را نکنید.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)