2 مهر 1393

روزنامه «خبر جنوب» ۳۶ ساله شد

2 مهر 1393

شیراز – خبرگزاری مهر

روزنامه خبر جنوب امروز با انتشار شماره۹۷۱۱، وارد سی وششمین سال انتشارخود شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه خبر جنوب اولین روزنامه بخش خصوصی کشور است که پس از انقلاب اسلامی ایران با مدیریت حسین واحدی‌پور در شیراز منتشر و عرضه شد.

مدیر مسئول موسسه انتشارات بین المللی خبر، همزمان با آغاز سی وششمین سال انتشار روزنامه خبرجنوب، اظهارداشت: روزنامه خبر جنوب از اول مهرماه ۱۳۵۸تاکنون به طور مداوم انتشار یافته است که در این مدت حتی یک روز هم فعالیت آن تعطیل نشده است.

حسین واحدی‌پور افزود: خبر جنوب همچنین ۱۸ سال است که به عنوان تنها روزنامه کشور در تعطیلات نوروز با شمارگانی بین ۲۰ تا ۲۵هزار نسخه منتشر می‌شود تا اثبات کند در تعطیلات هم می‌توان روزنامه‌ای منتشر کرد که مخاطب داشته باشد.

وی درباره روند انتشار این روزنامه طی سالهای متمادی نیز اظهارداشت: مسیری که خبرجنوب طی کرده تا به اینجا برسد مسیری سخت و پرفراز و نشیب بوده است. خبر جنوب در سال ۱۳۵۸ با ۵۰۰۰ نسخه تیراژ، انتشار خود را آغاز کرد و در حال حاضر روزانه ۶۰ هزار نسخه تیراژ دارد، هر چند که بحران افزایش قیمت کاغذ، جلوی افزایش تیراژ این روزنامه را گرفته است.

وی یادآورشد: خبر جنوب نخستین روزنامه‌ای بود که خبر آزادی خرمشهر را منتشر کرد و در حال حاضر در۴۸ تا ۵۶ صفحه چاپ می‌شود که انتشار آن در راستای درج آخرین اخبار، بعضا تا ساعت ۲ بامداد عقب می‌افتد.

از مجموع صفحات روزنامه خبرجنوب علاوه بر اخبار کشوری و بین المللی، ۸ صفحه به اخبار منطقه‌ای مربوط به استان فارس و جنوب کشور اختصاص یافته و چهار صفحه ضمیمه ورزشی هم در روزنامه منتشر می‌شود که بخش اعظم آن مربوط به مطالب ورزشی منطقه‌ای است. در حقیقت حجم روزنامه به گونه‌ای تقسیم‌بندی شده که مخاطبان را هم از خبرهای سراسری و هم از خبرهای منطقه‌ای آگاه می‌کند و نیازمندی‌های آن نیز نیازهای مردم را رفع می‌کند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)