31 شهریور 1393

نماینده جدید قوه مقننه در هیأت نظارت بر مطبوعات هفته آینده انتخاب می‌شود

31 شهریور 1393

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه هفته آینده نماینده قوه مقننه در هیأت نظارت بر مطبوعات انتخاب می‌شود، گفت: انفصال پیش آمده در تاریخ انتخاب مجدد نماینده‌ای جدید موجب شده است که نظرات «مطهری» در این هیأت غیرقانونی باشد.

دخیل عباس زارع‌زاده در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در واکنش به اتمام زمان عضویت نماینده قوه مقننه در هیأت نظارت بر مطبوعات، اظهار داشت: حضور نمایندگان خانه ملت در تمامی شوراها و همچنین هیأت نظارت بر مطبوعات زمانی تعریف شده دارد که با پایان آن،‌ باید انتخابات و رای گیری دیگری صورت گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با توجه به اتمام زمان عضویت نماینده قوه مقننه در هیأت نظارت بر مطبوعات باید مجددا برای معرفی افراد جدید و رای گیری برای انتخاب یک نماینده از میان آنها اقدام می‌شد.

وی گفت: با توجه به انفصال پیش آمده در تاریخ انتخابات مجدد نماینده خانه ملت در هیأت نظارت بر مطبوعات و عدم رای گیری دوباره باید گفت که نظرات «مطهری» در جلسات هیأت نظارت بر مطبوعات قانونی نیست.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در ادامه با تأکید بر ضرورت سرعت عمل مجلس برای برگزاری انتخابات، اضافه کرد: البته هفته آینده انتخاب نماینده خانه ملت در هیأت نظارت بر مطبوعات صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس هم‌اکنون «مطهری» به عنوان نماینده قوه مقننه در هیأت نظارت بر مطبوعات محسوب نمی‌شود و نظارت وی نیز در این هیأت قانونی نیست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)