30 شهریور 1393

امام جمعه میاندوآب: استفاده از فضای مجازی، ترویج بی‌بندوباری نیست

30 شهریور 1393

امام جمعه میاندوآب گفت: استفاده از فضای آزاد مجازی به معنای ترویج بی بند و باری نیست .

حجت الاسلام حمید حسن زاده در گفت‌وگو با تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: همه مردم باید از جزئیات سیاسی و مسائل مهم فرهنگی روز باخبر شوند.

وی با اشاره به فیلتر کردن برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی گفت: بنده با فیلتر کردن همه سایت ها و شبکه اجتماعی موافق نیستم ولی به منظور جلوگیری از مشکلاتی که در جامعه امروزی رخ می دهد می توان گفت که با فیلتر کردن سایت هایی که به مسائل اجتماعی و سیاسی ضربه می زنند و نیز شئونات فرهنگی و اسلامی را خدشه دار می کنند کاملا موافقم.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: در مواردی که مسئله ضربه به دین اسلام، سیاست کشور و فرهنگ مطرح است فیلتر کردن شبکه های اجتماعی ضروری است.

وی افزود: متاسفانه در جامعه امروزی مردم و مسئولان آن طور که باید در فضای مجازی فعال باشند و از ظرفیت های آن به نحو مطلوب بهره گیرند نیستند.

حسن زاده بیان کرد: لازم است فضا برای جوانان آزاد باشد و شبکه های اجتماعی در اختیارشان قرار گیرد تا بتوانند در همه زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی افکار خود را بیان کنند طبیعتا اگر اینطور نباشد دشمنان جامعه اسلامی از این فرصت علیه آرمان هایمان استفاده می کنند.

امام جمعه میاندوآب تصریح کرد: در دنیایی که هر روز با تکنولوژِی جدیدی مواجه هستیم نمی شود که جوانان جامعه را از این امکانات به روز محروم کرد و این مسئله به مرور زمان خارج از توانایی مسئولان می شود.

حسن زاده گفت: با توجه به اینکه برخی استان های مرزی همچون آذربایجان غربی که دروازه اروپا نیز محسوب می شود مرز فرهنگی ندارند بنابراین باید فضای آزاد در اختیار جوانان مملکت قرار گیرد، البته لازم به ذکر است ما مخالف با آزادی به معنای بی بند و باری هستیم، منظور از فضای آزاد و در اختیار گذاشتن امکانات برای جوانان این است که اجازه ی آزادی بیان و افکار را به آن ها بدهیم.

امام جمعه میاندوآب بیان کرد: خوشبختانه جوانان ایران اسلامی بصیرت و آگاهی های لازم را در دهه اخیر نسبت به برخی از دولت های بیگانه کسب کرده اند و می دانند که هیج کدام از آنان دایه مهربان تر از مادر نیستند و قصدشان بهره بردن از ظرفیت جوانان ایرانی است.

وی از جوانان و آینده سازان ایرانی خواستار شد این موضوع را جدی بگیرند و اجازه سوء استفاده به دشمن ندهند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)