29 شهریور 1393

بعد از کش و قوس فراوان؛ حکم شلاق عکاسان قزوینی باطل شد

29 شهریور 1393

سرانجام پس از گذشت یک‌ماه از جنجال‌های ایجادشده بر سر صدور حکمی درپی شکایت مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین از دو عکاس به‌دلیل نقد کتاب جاذبه‌های گردشگری این استان، طرفین شکایت‌های خود را پس گرفتند تا موضوع برای همیشه فیصله یابد.

به گزارش ایسنا، «خلیل امامی» و «عباس علیپور» دو عکاس قزوینی پس از نقد کتابی شامل تصاویر جاذبه‌های دیدنی قزوین با شکایت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین که مؤلف این کتاب بود، به اتهام «توهین» جمعا به تحمل ۷۵ ضربه شلاق محکوم شدند. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پس از انتشار این خبر، چندبار تلاش کرد تا شکایت مقام وابسته به این سازمان را از آن دو عکاس منتفی جلوه دهد؛ اما این موضوع تا هفته‌ی پیش همچنان ادامه داشت.

اسدالله درویش‌ امیری - معاون امور مجلس‌، حقوقی و استان‌های این سازمان - حدود دو هفته‌ی پیش اعلام کرد: «عکاسان مطبوعاتی و مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین شکایت خود را پس گرفته‌اند و حکمیت این دعوی به انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی کشور سپرده شده است.»

پس از انتشار این خبر «خلیل امامی» یکی از آن دو عکاس، در تماسی تلفنی با خبرنگار ایسنا اعلام کرد:‌ شکایت طرفین پس گرفته نشده و همچنان در شعبه‌ی ۱۰۲ دادگاه عمومی قزوین است.

سرانجام پس از آن همه کش‌وقوسی که برای پس گرفتن یا نگرفتن شکایت از آن دو عکاس به‌وجود آمد، ۲۵ شهریورماه به دعوت نشریه‌ی «عکس» که واسط رفع این مشکل شده بود، ‌«خلیل امامی» و «عباس علیپور» در دفتر این نشریه حضور یافتند تا در نشستی مسائل پیش‌آمده بین دو طرف مطرح شود. در نهایت، پس از چند ساعت بحث و گفت‌وگو، سوءتفاهم به‌وجود آمده رفع و بنا شد طرفین از ادامه دعوی صرف نظر کنند.

براساس این گزارش که از طرف مسوولان نشریه‌ی «عکس» برای ایسنا ارسال شده، دو طرف ماجرا (مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین و دو عکاس) در روزهای پنجشنبه ۲۷ و شنبه ۲۹ شهریورماه با حضور در مراجع قضایی، شکایت خود را به‌طور رسمی پس گرفتند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)