27 شهریور 1393

شکایت از وزارت ارشاد به قوه قضائیه درباره فیلترینگ

27 شهریور 1393

یک منبع آگاه از بررسی پرونده قضایی وزارت ارتباطات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوع فیلترینگ سایت‌های خبری توسط دستگاه قضا خبر داد.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار علمی «خبرگزاری دانشجو» گفت: این پیگیری مربوط به موضوع فیلترینگ سایت‌های خبری می‌شود که چندی پیش توسط معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل عدم دریافت مجوز از هیات نظارت بر مطبوعات فیلتر شدند.

این منبع آگاه اعلام کرد که شکایت‌‌هایی نیز از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص فیلترینگ غیرقانونی سایت‌های خبری به دیوان عدالت اداری و دادسرای فرهنگ و رسانه ارجاع شده است.

معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد چندی پیش برای ساماندهی سایت‌های اینترنتی اقدام به فیلتر سایت‌های بدون مجوز کرده که سرآغاز این برخوردها با سایت «دانا» بوده است. این سایت در حال حاضر مجوز لازم را از هیئت نظارت بر مطبوعات ارشاد دریافت کرده است اما همچنان «فیلتر» است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)