26 شهریور 1393

دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها به معاونت مطبوعاتی بازگشت

26 شهریور 1393

دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه‌ها، مجددا در ساختار سازمانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جای گرفت.

به گزارش بخش رسانه ایسنا،‌ روابط عمومی معاونت مطبوعاتی در توضیح خبر بالا آورده است:

«در دولت دهم، تصمیمی با پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمایت و تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی رییس جمهور وقت مبنی بر جدا شدن دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها از معاونت مطبوعاتی و ادغام آن با سایر دفاتر مشابه در معاونت‌های فرهنگی، هنری و.... گرفته شد که علاوه بر اینکه معاون مطبوعاتی پیشین از این تصمیم استقبال نکرده و به دفاع از عدم انتقال این دفتر نیز پرداخت، اساتید، روزنامه‌نگاران و صاحب‌نظران حوزه رسانه و مطبوعات هم به اتفاق و در اشکال مختلف نارضایتی خود را از این تصمیم اعلام کردند.

حتی مدیران و کارشناسان و کارکنان دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها انتقادی جدی به این جابه‌جایی داشتند که این انتقادات ریشه در آن داشت که این مجموعه طی سالیان متمادی با حمایت و نگاه تخصصی معاونت مطبوعاتی و سایر ادارات کل آن به صورت حرفه‌ای به آموزش، تقویت و ارتقاء سطح دانش و تخصص روزنامه‌نگاران و دست‌اندرکار رسانه و کادرسازی در این بخش پرداخته و از سویی اساتید علوم ارتباطات، روزنامه‌نگاری در سراسر کشور با تعلق خاص و بدون توقع با این مجموعه همکاری کرده‌اند و در صورتی که با سایر دفاتر مطالعاتی وزارتخانه در یک ساختار ناهمگون قرار می‌گرفت انگیزه و سطح تخصصی خدمات کاهش می یافت.

این موضوع تا آنجا پیش رفت که دامن‌گیر وزارت ارشاد در دولت یازدهم نیز شد و از آنجا که تصمیمات در دولت جدید بر مبنای اصول مدیریت سازمانی و با اجماع و توجه به نظرات کارشناسان و خبرگان فن گرفته می‌شود و با اشاره به پیگیری معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی در طول یک سال گذشته در دولت و وزارت ارشاد و با همراهی و دقت نظر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر معاونین و مسئولین وزارتخانه در تاریخ 24 شهریور ماه 93 دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه ها مجددا در ساختار معاونت مطبوعاتی جای گرفت.

این اتفاق می‌تواند نویدبخش ادامه خدمات تخصصی و حرفه‌ای دفتر در حوزه رسانه‌ها باشد و امید است با تعامل سازنده شاهد بهره مندی و استفاده بهینه از تمامی ظرفیت این مجموعه باشیم.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)