25 شهریور 1393

بازداشت برخی از کاربران شبکه های اجتماعی در فیروزآباد

25 شهریور 1393

استان وایر

سپاه فیروزآباد در استان فارس از بازداشت شماری از کاربران شبکه های اجتماعی در این شهر به اتهام "بازنشر مطالب توهین آمیز نسبت به آیت الله خمینی و مسئولان نظام" خبر داده است.

سایت فیروزنا به نقل از سپاه فیروزآباد بازداشت شدگان را "تعدادی از فریب خوردگان فعال در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی" معرفی کرده و نوشته است: "طی هفته گذشته تعدادی از افراد فریب خورده و فعال در فضای مجازی که از طریق فیس بوک و تویتر و شبکه های اجتماعی تلفن همراه نظیر واتساپ، لاین و وایبر اقدام به نشر مطالب موهن و ضد دینی برعلیه بنیانگزار جمهوری اسلامی و برخی از شخصیت های دینی، کشوری و نیز برخی ارزش ها در این فضا می کردند توسط واحد اطلاعات سپاه پاسداران در فیروزآباد دستگیر و جهت سیرمراحل قضایی روانه مراجع زیربط شدند."

این سایت با اشاره به اینکه "هنوز جزییات دستگیری این افراد به طور رسمی اعلام نشده و اطلاع دقیقی از تعداد دستگیر شدگان و کیفیت جرائم ارتکابی در دست نیست"، از قول یک مقام آگاه در سپاه فیروز آباد، نوشته است: "این افراد از فریب خوردگان اخیر شبکه های ماهواره ای و فضای اینترنت بوده که مطالب یاد شده را در قالب فیلم، عکس و نوشته در شبکه های مختلف اجتماعی تولید و باز نشر کرده اند و در منازل تمامی دستگیر شدگان آنچه به چشم آمده استفاده این خانواده ها از گیرنده های ماهواره است که فرزندان آنها را تحت القاعات ضد نظام و شبکه های معاند قرار داده است."

چندی پیش از باز داشت های اخیر در فیروزآباد، سپاه این شهر نمایشگاهی با عنوان "جاهلیت مدرن" علیه اینترنت، ماهواره، شبکه های اجتماعی و تکنولوژی های جدید ارتباطی برگزار کرده بود و شمشاد محبی، فرمانده سپاه فیروزآباد نیز ضمن معرفی ماهواره و اینترنت به عنوان دلیل آسیب های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، گفته بود:"وضعیت کنونی کشور سوریه یکی از مصادیق آثار استفاده از ماهواره است."

مقام های قضایی در استان فارس تاکنون درباره بازداشت شماری از کاربران شبکه های اجتماعی در فیروزآباد اظهار نظری نکرده اند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)