25 شهریور 1393

روزنامه بهار به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد

25 شهریور 1393

جمال خندان کوچکی، وکیل مدافع سعید پورعزیزی، مدیرمسئول روزنامه توقیف شده بهار، روز دوشنبه اعلام کرد که مدیر مسئول این روزنامه به دلیل انتشار مطالب خلاف واقع و فعالیت تبلیغی علیه نظام به پرداخت ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده است.

به گزارش ایرنا، وکیل مدافع این روزنامه اعلام کرده است که به این حکم اعتراضی نخواهد شد چرا که فایده‌ای نخواهد داشت.

در یک سال گذشته مدیر مسئول روزنامه بهار در سه پرونده جداگانه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شده است. در یکی از این پرونده‌ها روزنامه بهار شش ماه توقیف و سعید پورعزیزی به ۹۱ روز حبس تعزیری با دو سال تعلیق محکوم شد.

روزنامه بهار روز اول آبان ماه سال ۹۲ پس از چاپ مقاله‌ای با عنوان «امام، پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» به قلم علی‌اصغر غروی به شکل داوطلبانه انتشار خود را متوقف کرد تا آن‌که سرانجام هیئت نظارت بر مطبوعات دستور توقیف آن‌را صادر کرد.

علی اصغر غروی، نویسنده این مقاله روز ۲۴ شهریورماه برای تحمل شش ماه حبس راهی زندان اوین شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)