24 شهریور 1393

وزارت ارتباطات به دنبال تشکیل «کمیته صیانت از خانواده» در اینترنت

24 شهریور 1393

معاون وزیر ارتباطات گفت: به منظور ارائه خدمات و سرویس‌های امن و قابل اطمینان به خانواده‌ها به طوریکه امکان استفاده با کمترین دغدغه از فضای سایبر را فراهم کند،‌ کمیته صیانت از خانواده و کودکان در اینترنت تشکیل می‌شود.

نصرالله جهانگرد رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در مراسم تودیع و معارفه معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع صیانت باید از مرحله معماری شبکه و طراحی سرویس مورد توجه قرار گیرد به طوریکه معماری شبکه می‌بایست به گونه‌ای باشد که قابلیت صیانت را برای همه فراهم کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌وی افزود: موضوع صیانت از کابران با یک نگاه مثبت و قوی می‌تواند به گونه‌ای اعمال شود که برای مخاطبان ملموس بوده و به راحتی از سرویس‌های موجود در فضای سایبر استفاده کنند.

او با بیان این مطلب که کمیته صیانت از خانواده و کودکان در اینترنت با حضور نخبگان و صاحبنظران در بخش‌های مختلف تشکیل خواهد شد، تصریح کرد: موضوع حمایت و صیانت از خانواده‌ها و کودکان از جمله مباحث اصلی در سطح دنیاست که در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی نیز روی آن کار شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: واگذاری سرویس‌های نسل سوم تلفن همراه از سوی اپراتورها، زمینه بسیار مناسبی برای ارائه سرویس‌های متنوع فراهم کرده اما در عین حال می‌بایست تمامی اقدام‌های لازم برای صیانت از خانواده و کودکان در این محیط عملیاتی شود.

وی ادامه داد: ایجاد امنیت از دو جنبه باید مورد توجه قرار گیرد،‌ نخست امنیتی که از سوی حاکمیت می‌بایست فراهم شود و دیگری، امنیتی است که از سوی کاربران و از طریق توانمندسازی ایشان می‌بایست مد نظر قرار گیرد.

جهانگرد با بیان این مطلب که گروه منسجم و خوبی در این بخش در حال فعالیت است، ابراز کرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان سازمانی که ماموریت توسعه این حوزه و سرویس‌ها را بر عهده دارد باید توجه ویژه به برقراری امنیت در این بخش جهت فراهم‌سازی فضای مناسب ارائه خدمات به کاربران داشته باشد.

در این مراسم سجادی به عنوان سرپرست معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعت ایران معرفی و از تلاش‌های رادکانی تقدیر به عمل آمد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)