24 شهریور 1393

مهرنامه، یالثارات و زنان امروز تذکر گرفتند

24 شهریور 1393

هیأت نظارت برمطبوعات در جلسه امروز خود به نشریات «مهرنامه» به استناد بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات، «یالثارات الحسین» به استناد بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات، و «زنان امروز» به استناد بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر دادند.

براساس گزارش روز دوشنبه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، هیات نظارت بر مطبوعات همچنین مجوز ۷۶ نشریه و پایگاه اطلاع رسانی را صادر کرد.

هیأت نظارت برمطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات را مورد بررسی قرار داد که طی آن ۱۵ نشریه و ۶۱ پایگاه اطلاع رسانی مجوز انتشار دریافت کردند.

همچنین در ادامه تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسوولی ۳۰ نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

جدول کامل ۷۶ نشریه و پایگاه اطلاع رسانی مجوز گرفته هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی قابل مشاهد است.

نشریات «مهرنامه» به استناد بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات، «یالثارات الحسین» به استناد بند ۸ ماده ۶ قانون مطبوعات، و «زنان امروز» به استناد بند ۱ ماده ۶ قانون مطبوعات تذکر داده شد.

به گزارش ایرنا موادی که بر مبنای آن سه نشریه تذکر گرفتند به این شرح است.

به گزارش ایرنا، ماده شش و بند یک قانون مطبوعات به این شرح است:

ماده ۶ - نشریات جز در موارد اخلال به مبانی و احکام اسلام و حقوق عمومی و خصوصی که در این فصل مشخص می‌شوند آزادند.

۱ - نشر مطالب الحادی و مخالف موازین اسلامی و ترویج مطالبی که به اساس جمهوری اسلامی لطمه وارد کند.

بند هشت ماده شش: افترا به مقامات، نهاد‌ها، ارگان‌ها و هر یک از افراد کشور و توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی که حرمت شرعی دارند، اگر چه از طریق انتشار عکس یا کاریکاتور باشد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)