22 شهریور 1393

درخواست ۱۵۲ سایت خبری برای صدور مجوز

22 شهریور 1393

در یک هفته گذشته ١٥٢ سایت خبری در جهت اجرای ماده ۷ قانون مطبوعات، برای دریافت مجوز اقدام کردند.

به گزارش ایسنا، دبیر هیئت نظارت بر مطبوعات با اعلام خبر بالا، از مدیران سایت‌های خبری فاقد مجوز که برای قانونمند شدن فعالیت خود اقدام کرده‌اند، قدردانی کرد.

سید علاءالدین ظهوریان با بیان اینکه فقط در یک هفته گذشته و بعد از اجرای ماده ٧ قانون مطبوعات، ١٥٢ سایت خبری برای دریافت مجوز اقدام کرده‌اند از همراهی فعالان رسانه‌ای قدردانی کرد و گفت: این همدلی، نشانه تمکین به قانون و رعایت اخلاق حرفه‌ای در اکثر فعالان این حوزه و درک شرایط موجود در کشور برای حرکت به سمت قانونگرایی عملی است.

وی تاکید کرد: همچنان که قبلا نیز اعلام شده بررسی مدارک و اعطای مجوز به سایت‌های خبری در اولویت کاری هیأت نظارت بر مطبوعات است تا ضمن تشویق شفافیت و بهبود شرایط حرفه‌ای، فضای قانونی برای فعالیت‌های خبری ایجاد شود و این رسانه‌ها با کمترین مشکل بتوانند به صورت قانونی به فعالیت خود ادامه دهند.

مجموع درخواست‌های موجود سایت‌های خبری برای دریافت مجوز حدود ٢٧٠ فقره است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)