17 شهریور 1393

انتقاد رسایی از فعالیت آزادانه رسانه‌های خارجی در کشور

17 شهریور 1393

عضو کمیسیون اصل نود از فعالیت آزادانه رسانه‌های غربی در ایران انتقاد کرد و خواستار واکنش معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در این خصوص شد.

به گزارش تسنیم؛حمید رسائی در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور خبرنگاران خبرگزاری‌های خارجی در کشور و این‌ که حضور خبرنگاران ما در کشورهای غربی کمرنگ‌ است، اظهار داشت: برخورد غرب با جمهوری اسلامی در بُعد رسانه همواره تبعیض‌آمیز بوده و یکی از مهم‌ترین تحریم‌ها علیه کشور ما در ۳۵ سال گذشته تحریم خبری بوده است.

وی ادامه داد: در این راستا اخبار موفقیت، پیروزی و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را سانسور می‌کنند، از طرفی خبرنگاران ما نیز در دنیا تحریم شده‌اند و اجازه پرسشگری به آن‌ها داده نشده، این در حالی است که خبرنگاران دیگر کشورها از جمله کشورهای غربی آزادانه در کشور ما حضور دارند اما اخبار را به صورت جهت‌دار منتشر می‌کنند.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ‌با توجه به اینکه هدف جریان رسانه‌ای غرب قلب واقعیت است نباید نسبت به رسانه‌های غربی مستقر در کشور بی‌تفاوت بود و معاونت مطبوعاتی باید واکنش نشان دهد.

وی گفت: در طول این سال‌ها علی‌رغم رفتار تبعیض‌آمیز غربی‌ها در این زمینه، ما اجازه دادیم آن‌‌ها حتی با مسئولان عالی رتبه ما نیز مصاحبه داشته باشند و از این فرصت استفاده کنند‌ اما این دلیل نمی‌شود که اگر رسانه‌ای در داخل کشور حرکت موذیانه، جهت‌دار و با برنامه دارد مورد تذکر قرار نگیرد، کنترل نشود بنابراین وظیفه معاونت مطبوعاتی است که واکنش نشان دهد.

رسایی افزود: علی‌رغم استفاده از حضور خبرنگاران سایر کشورها نباید به آن‌ها آزادی عمل داد که به میزان دلخواه خود در کشور نیرو داشته باشند چراکه تعداد از آن‌ها صرفاً خبرنگار نبوده و کار غیرخبری نیز انجام می‌دهند.

وی در پایان گفت: جریان رسانه‌ای غرب همواره از فرصت خبری برای القای خود و القای عدم پیشرفت کشورهایی مانند جمهوری اسلامی ایران که در حال مبارزه با آن‌هاست استفاده می‌کند و هدف آن‌ها در واقع قلب واقعیت است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)