16 شهریور 1393

مدیران صداوسیما اتوبوسی به هلند می‌روند؟

16 شهریور 1393

سایت اصولگرای تابناک نوشت:

در فاصله‌ای اندک از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی ارتباطات (فناوری‌های رادیویی و تلویزیونی) هلند، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که هیأتی بزرگ از ایران که بخش اعظمشان را مدیران تشکیل می‌دهند، راهی این رویداد می‌شوند اما آیا این هیأت عظیم مدیریتی از ایران راهی آمستردام خواهد شد یا این خبرها هیچ‌گاه تحقق نخواهد یافت؟

مرکز نمایشگاهی رای در آمستردام هلند (IBC) از سال ۲۰۰۹ - در میانه سپتامبر هر سال - میزبان نمایشگاه آی‌بی‌سی یا گردهمایی بین‌المللی رادیو و تلویزیون در آمستردام است؛ نمایشگاهی که در سه بخش عمده تولید و توزیع و مدیریت برگزار می‌شود اما رویکرد اصلی‌اش، رویکرد فنی است و از این منظر چهره‌های فنی حضور پررنگ‌تری دارند.

نمایشگاه دو سال گذشته بر تجهیزات رسانه‌ای و مخابراتی و ارائه آخرین دستاوردهای تکنولوژیکی متمرکز بود و از انواع دوربین‌ها و انواع روش‌های کار در سینما و تلویزیون و برنامه‌سازی‌ها تا استودیوهای مجازی و روش‌های نوین در مدیریت نرم‌افزاری آرشیوها و ... متمرکز است و البته برخی کارگاه‌های فنی تخصصی یک‌روزه نیز برگزار می‌شود که به شدت در افزایش دانش فنی متخصصان این حوزه‌ها کمک می‌کند.

این نمایشگاه همچنین یکی از جدی‌ترین و متنوع‌ترین بازارهای سالیانه جهان در خرید و فروش تجهیزات تلویزیونی، مخابراتی و تفریحی جهان است و بسیاری از شرکت‌های مطرح و پرسابقه و همچنین شرکت‌های جوان و نوظهور که تکنولوژی‌های تازه را در این عرصه به ارمغان آورده‌اند، در این رویداد خودنمایی می‌کنند و با توجه به گستردگی حضور نمایندگان رسانه‌های جهان، بازارهای تازه‌ای را فتح می‌کنند.

در این میان نکته قابل تأمل، حضور پررنگ معاون سیما در سفرهای متعدد و البته بعضاً غیرقابل توجیه است و اگر این مدیر در صدر این هیأت به هلند برود، چندمین سفرش در پنج ماه گذشته است. دارابی در ماه‌های اخیر یک سفر تحت عنوان تحقیق برای سریال شهید چمران به لبنان که برای اولین بار در تاریخ تلویزیون است که معاون سیما شخصاً وارد تحقیق می‌شود، یک سفر دیگر برای بازدید از نمایشگاه MIP کن فرانسه و سفر مجدد به فرانسه برای حضور در جشنواره کن داشته که البته این اعزام‌ها نیز با برخی ملاحظات همراه بوده که «تابناک» از بیانش پرهیز می‌کند.

در سال‌های گذشته شاهد حضور هیأتی از ایران در این نمایشگاه بودیم اما شنیده‌های خبرنگار «تابناک» حکایت از آن دارد که در این دوره و در آخرین هفته‌های مدیریت کنونی صداوسیما، تعداد قابل توجهی از مدیران صداوسیما برای بازدید از نمایشگاه آی‌بی‌سی هلند چمدان‌های خود را می‌بندد و این بار هیأتی بسیار بزرگ راهی این نمایشگاه می‌شود و حتی شنیده‌ها حکایت از اعزام ۱۰۰ نفر از صداوسیما سخن به میان می‌آید که امیدوارم مدیران ارشد صداوسیما زیر بار چنین اعزامی نروند.

بازدید از نمایشگاه‌های تجهیزات فنی برای اهل فن و صاحبان دانش فنی نه تنها خوب است، بلکه لازم و ضروری است و در سال ۲۰۱۲ نیز بیش از ۵۰ هزار متخصص از بیش از ۱۶۰ کشور در این رویداد گرد هم آمده بودند اما اگر قرار باشد به جای اعزام یک ماشین سواری از کارشناسان و مهندسین زبده و خبره صداوسیما، چند اتوبوس از مدیران به هلند بروند، جای نقد باقی خواهد ماند.

باید دید در نهایت یک تیم فنی مشخص با حداکثر یک یا دو مدیر به این رویداد اعزام خواهد شد یا شایعات رنگ حقیقت خواهد گرفت و یک گروه عظیم تهران را به مقصد آمستردام ترک خواهد کرد. برای مشخص شدن این خبر تنها باید اندکی صبر کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)