14 شهریور 1393

احمد خاتمی: معقول نیست اینترنت آزاد در اختیار مردم بگذاریم

14 شهریور 1393

دیگربان

احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران گفته تا زمانی که ساختار‌های نظارتی در ایران «کامل» نشده٬ نباید فضای باز اینترنت در اختیار مردم قرار بگیرد.

آقای خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران اظهار کرده «اینترنت پاک تقاضای اصلی از دولت در مسئله فرهنگ است» و نباید «فضای اینترنتی را آزاد آزاد در اختیار مردم» گذاشت.

وی با اعلام اینکه «ما اصلاً با فضای مجازی مخالف نیستیم» خطاب به مقام‌های دولتی گفته «وقتی گل به مردم می‌دهید خار‌ها را بکنید تا دست مردم زخمی نشود.»

خاتمی در ادامه سخنان خود مدعی شده که در آمریکا نیز دسترسی به اینترنت محدود است تا جایی که «آن‌ها اجازه نمی‌دهند یک فیلم ارزشی ما در فضای اینترنت قرار بگیرد.»

امام جمعه موقت تهران در ادامه این پرسش را مطرح کرده که «چرا آن کار مخالف با دموکراسی نیست، اما ایجاد ساختارهای نظارتی خلاف آزادی عنوان می‌شود؟»

تلاش دولت برای افزایش پهنای باند اینترنت در آینده‌ای نزدیک با مخالفت برخی از مراجع تقلید و محافظه‌کاران تندرو مواجه شده است.

آن‌ها می‌گویند این اقدام باید همراه با «پیوست فرهنگی» مصوب صورت بگیرد تا «عوارض» اجتماعی و فرهنگی ناشی از آن به حداقل برسد.

احمد خاتمی در این زمینه گفته «اگر ساختارهای نظارتی درست شود اینترنت ۳ جی حتی ۱۰ جی دراختیار مردم قرار می‌دهیم، اما این کار سبب نشود که راه برای بیگانگان برای لطمه زدن به اصل دین باز شود.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)