14 شهریور 1393

چه نشریاتی یارانه نمی گیرند

14 شهریور 1393

وزیر ارشاد با اعلام اینکه هم‌‌اکنون ۶۰۰۰ نشریه و روزنامه در کشور دارای مجوز هستند، گفت: نشریاتی که خود از منبعی متصل به دولت و یا بودجه‌های عمومی تغذیه می‌شوند، یارانه دریافت نمی‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، علی جنتی شب گذشته در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری، اظهار داشت: یکی از اقدامات معاونت مطبوعاتی رسیدگی به پرونده‌های درخواست صدور مجوز نشریات بود که در برخی موارد این پرونده‌ها از چندین سال قبل بی نتیجه باقی مانده بودند و بالاخره در این دوره تکلیف آن‌ها روشن شد. نشریات تخصصی یکی از موارد مورد اهمیت در این مقطع بوده است.

وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به فعالیت هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت: در این مدت این شورا هر هفته تشکیل جلسه داده و عملا دوران شکوفایی را سپری می‌کند. به صورت فعال همه اعضا در این شورا حضور دارند. در حال حاضر بیش از ۶۰۰۰ نشریه و روزنامه در کشور دارای مجوز هستند.

وی با اشاره به مشکل پرداخت یارانه مطبوعات که پیش از این وجود داشت، گفت: یکی از مشکلاتی که قبل از این وجود داشت پرداخت یارانه مطبوعات بود. زمانی کاغذها با نرخ دولتی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گرفت که در حال حاضر یارانه‌ها به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نحوه اختصاص یارانه‌های مطبوعات را عادلانه می‌داند، گفت: یارانه‌ها به صورت عادلانه توزیع می‌شود. این یارانه‌ها براساس ضوابطی پرداخت می‌شود که تمامی جزئیات آن در سایت ارشاد وجود دارد. قطعا یارانه روزنامه 48 صفحه‌ای با روزنامه 16 صفحه‌ای و یا روزنامه‌ای که تولید محتوا می‌کند با روزنامه که عموما برداشت از سایر رسانه‌هاست، یکسان نیست. تمامی جزئیات در این زمینه در سایت ارشاد موجود است.

وزیر ارشاد تاکید کرد نشریاتی که خود از منبعی متصل به دولت و یا بودجه‌های عمومی تغذیه می‌شوند، یارانه دریافت نمی‌کنند و گفت: روزنامه‌ای که با حمایت شهرداری منتشر می‌شود و یا روزنامه صدا و سیما به دلیل پشت گرمی به شهرداری و صدا و سیما یارانه دریافت نمی‌کند و قطعا تمرکز ما روی حمایت از بخش خصوصی فعال در این عرصه است.

جنتی شفاف سازی صورت گرفته در زمینه پرداخت یارانه‌های مطبوعات را کاری ارزشمند دانست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)